Lietuvos bankas
Vasario 23 10:00 - 12:00

Norėdamas išgirsti suinteresuotųjų šalių požiūrį į pinigų politikos klausimus ir infliacijos valdymą, ECB organizuoja klausymosi renginių (ECB Listens) ciklą visose euro zonos šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Surinkta informacija ir išsakytos nuomonės bus panaudotos peržiūrint euro zonos pinigų politikos strategiją.  Lietuvoje „ECB klauso“ (ECB listens) renginys vyks vasario 23 d. 10–12 val. nuotoliniu būdu. Jį organizuoja Lietuvos bankas. Šiame renginyje kviečiame pasisakyti verslui atstovaujančias asociacijas, darbuotojus vienijančias organizacijas, nevyriausybines organizacijas, kaip juos paliečia pinigų politikos sprendimai. 

„ECB klauso“: kviečiame išsakyti savo nuomonę apie pinigų politiką

Kodėl ECB ketina peržiūrėti pinigų politikos strategiją? 

Europos centrinių bankų sistemos pagrindinis tikslas yra palaikyti kainų stabilumą vidutiniu laikotarpiu. Europos Centrinis Bankas (ECB) kainų stabilumą šiuo metu apibrėžia kaip teigiamą, bet žemą infliaciją, kuri yra mažesnė, bet artima 2 proc. ribai. Pinigų politikos strategija priimta 1998 m. ir patikslinta 2003 m. Tačiau nuo to laiko tiek euro zonos, tiek viso pasaulio ekonomika išgyvena dideles struktūrines permainas – sulėtėjo ekonomikos augimas ir darbo našumas, senėja visuomenė, išryškėjo globalūs klimato kaitos pokyčiai. Sparti skaitmenizacija, globalizacija ir struktūriniai finansų sistemos pokyčiai pakeitė sąlygas, kuriomis pinigų politika yra įgyvendinama. Istorines žemumas pasiekusios palūkanos sumažino tradicinės pinigų politikos galimybes. Pagrindiniu pinigų politikos iššūkiu tapo ne pernelyg aukšta, bet pernelyg žema infliacija. Reaguodama į tai, Valdančioji taryba nusprendė pradėti pinigų politikos strategijos peržiūrą, veikdama pagal sutartyje nustatytą ECB įgaliojimą palaikyti kainų stabilumą. 

Renginio programa 

10 val. Renginio pristatymas. Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko žodis
10.10 val. I sesija: ECB strategijos peržiūra - pinigų politika ir komunikacija
11.10 val.  II sesija: ECB strategijos peržiūra – globalūs pokyčiai 
12.30 val. Renginio pabaiga 

Kur galėsiu renginį stebėti? 

Renginį stebėti galėsite čia:

Renginyje ketina pasisakyti 13 įvairių visuomeninių organizacijų. Jei jūsų organizacija dar neužsiregistravo, tačiau pageidautų pasisakyti, maloniai prašome susisiekti su mumis [email protected].  

 

Dalyvių registracija į šį renginį baigėsi.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-28