Spalio 4 d., penktadienį, Vilniuje vyks 10-oji tarptautinė finansų rinkų konferencija. Ją organizuoja Finansų ministerija, Lietuvos bankas ir Lietuvos bankų asociacija. Tarptautinės ir nacionalinės politikos formuotojai, Europos Sąjungos (ES) ir Baltijos regiono finansų institucijų atstovai bei verslo ekspertai konferencijoje dalysis įžvalgomis apie tendencijas Europos ir Baltijos regiono kapitalo rinkose bei investicinę aplinką esamomis geopolitinėmis sąlygomis.
Renginys vyks spalio 4 d. gyvai „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų salėje (Konstitucijos pr. 20, Vilniuje).
Konferencijos kalba – anglų, be vertimo į lietuvių kalbą.
-
Išsami programa skelbiama ir registracija vykdoma konferencijos interneto svetainėje www.financeconference.eu
Vilniuje vyksiančios konferencijos darbotvarkėje – kelios pagrindinės temos: Europos ir regioninės tendencijos, formuojančios kapitalo rinkas; Baltijos šalių pirminio viešo akcijų siūlymo (angl. initial public offerings, IPO) aplinka; Baltijos šalių didelio pajamingumo skolos rinka. Taip pat bus diskutuojama, ar dabar tinkamas laikas namų ūkiams pereiti nuo investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) prie likvidžių finansinių priemonių.
Konferencijos dalyviai aptars, kaip paskatinti efektyvų ES kapitalo rinkų sąjungos veikimą, nuo kurio labai priklauso ES bendrosios rinkos konkurencingumas, ekonomikos augimas ir inovacijų plėtra. Didesnė kapitalo rinkų integracija, mažmeninių investicijų strategija, kaip kapitalo rinkų plėtros dalis, galimybės skatinti investicijas į inovacijas ir žaliąją bei skaitmeninę transformaciją – pagrindiniai šios temos aspektai.
Remdamiesi konkrečiais Baltijos šalių pavyzdžiais, konferencijos pranešėjai ir dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, kaip paskatinti regiono vertybinių popierių rinkos plėtrą ir išplėsti alternatyvaus finansavimo galimybių spektrą. Bus ieškoma atsakymų į klausimus: kada verta inicijuoti IPO, kodėl tiek instituciniai, tiek privatūs investuotojai vis dar vangiai investuoja į vertybinius popierius, kaip paskatinti vienaragius kotiruotis Baltijos vertybinių popierių biržose ir kt.
Trečioji konferencijos dalis bus skirta Baltijos šalių obligacijų rinkos tendencijoms ir mažmeninių investuotojų elgesio kryptims aptarti. Siekiant įvairiais aspektais išnagrinėti šią temą, konferencijoje bus diskutuojama apie obligacijų, kaip turto klasės, grąžą, rizikas, susijusias su besiplėtojančia obligacijų rinka, bus aptariamas investuotojų požiūris, kodėl jiems obligacijos vis dar nėra patraukli turto klasė.
Diskusijoje „Ar dabar – tinkamas metas namų ūkiams persiorientuoti nuo nekilnojamojo turto į likvidžias finansines priemones“ bus kalbama apie besikeičiančią palūkanų normų situaciją, galinčią turėti įtakos investuojantiesiems į gyvenamąjį NT. Ar galima tikėtis, kad NT kainos kils ankstesniu tempu ir ar istorinė vidutinė grąža, kuri gaunama iš investicijų į NT, yra tvari? Kokią įtaką investavimo įpročiams turės investicinė sąskaita? Šie klausimai bus aptarti baigiamosios diskusijos metu.
Tarptautinėje finansų konferencijoje dalyvaus Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, finansų ministrė Gintarė Skaistė, Europos Centrinio Banko Stebėtojų tarybos pirmininkė Claudia Maria Buch, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, Estijos centrinio banko vadovas Madis Muller, Latvijos centrinio banko vadovas Mārtiņš Kazāks, „Nordic Investment Bank“ vadovas Andre Kuusvek, „Nasdaq“ viceprezidentė Europos rinkai Arminta Saladžienė ir kiti.