Lietuvos bankas
Spalio 27 10:00 - 16:00
Kaunas Maironio g.25

Ar norėtumėt nors vienai dienai nusikelti į tarpukario Lietuvą ir savo akimis išvysti, kaip tais laikais dirbo bankai? Spalio 27 dieną, šeštadienį, kviečiame atvykti į Atvirų durų dieną Lietuvos banko Kauno rūmuose (Maironio g. 25)!

Kauniečius ir miesto svečius kviečiame apsilankyti istoriniuose specialiai bankui statytuose rūmuose. Čia galėsite išvysti:

- 3 tonas sveriančias „Milners“ firmos seifines saugyklų duris su pakeliamu tilteliu,
- erdvią banko operacijų salę ir ją puošiančias marmurines kolonas,
- buvusią Lietuvos banko tarybos ir valdybos posėdžių salę, kurioje tebestovi banko logotipais puošti krėslai ir istorinis stalas,
- seniausią Kaune veikiantį liftą,
- biblioteką, kurioje pirmasis Lietuvos Vyriausybės vadovas Augustinas Voldemaras buvo sukaupęs didžiulę kolekciją knygų, bei jo darbo kabinetą su 8 m aukščio kupolu, puoštu gėlių piešiniais.

Šis renginys skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, todėl įsijausti į tarpukario dvasią Lietuvos bankas kvies ne tik savo darbuotojus, tačiau ir visus lankytojus, kurie, atvykę su tarpukarį menančiais drabužiais, bus apdovanoti specialiais prizais.

Lankytojus taip pat pakviesime į spektaklius, diskusijas, filmų peržiūras, o vaikų lauks specialiai jiems skirta erdvė! Daugiau informacijos www.facebook.com/Lietuvosbankas

ATVIRŲ DURŲ DIENOS PROGRAMA

Operacijų salė


10.30 val., 11.30 val., 12.30 val. 13.30 val. ir 14.30 val.
Teatralizuotas pasirodymas „Prieš šimtą metų: kaip kūrėsi  Lietuvos bankas“

Specialiai atvirų durų dienos renginiui sukurtas mimų spektaklis apie tai, kaip prieš kone šimtą metų kūrėsi Lietuvos bankas, kaip vyko pastato statybos. Vaid. Rita Mečilauskaitė, Marius Sekmokas, Gintaras Vidmantas, Laimis Brilingas. Tai unikali nebyliojo kino ir teatro sintezė.

 

10.30 val., 11 val., 12 val., 12.30 val. 13.30 val., 14.00 val.
Ekskursijos su gidu (būtina registracija)
 

Filmų salė


10.30 val. Videofilmas „Pinigai Lietuvoje 1914 – 1945 m.“
11.45 val. Viktorina
12.30 val. Videofilmas „Iš lito istorijos: monetos“, rež. Rimtautas Šilinis
13.45 val. Viktorina
14.30 val. Videofilmas „Iš lito istorijos: banknotai“, rež. Rimtautas Šilinis

Diskusijų salė


11.00 val. Diskusija „Kaunas ir Lietuvos bankas – prieš 100 metų ir dabar" / tiesioginė transliacija Facebook.com/Lietuvosbankas
Diskusijoje dalyvauja istorikai prof. Egidijus Aleksandravičius, dr. Vaidas Petrulis,  dr. Kastytis Antanaitis, menotyrininkė  dr. Jūratė Tutlytė. Moderuoja Pinigų muziejaus direktorius Vidmantas Laurinavičius.

Lietuvos banko vieta Laikinosios sostinės politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime
Lietuvos banko rūmai – šalies architektūros ir kultūros paminklas
Ateities vizijos: rūmų išsaugojimo, įveiklinimo ir panaudojimo kultūros poreikiams galimybės

13.30 val. Diskusija „Centrinis bankas ir nacionalinė pinigų sistema atkurtoje Lietuvoje: tradicijų paieškos" / tiesioginė transliacija Facebook.com/Lietuvosbankas
Diskusijoje dalyvauja Raimundas Spruntulis, Lietuvos banko Inkasacijos departamento, Kasos departamento direktorius 1990–1996 m., Rytis Valantinas, dailininkas, kūręs pirmųjų litų projektus, Romualdas Visokavičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas 1993 m. Moderuoja muziejaus direktorius Vidmantas Laurinavičius.

Lietuvos banko įsteigimas ir pinigų gamybos galimybių paieškos
Pirmieji pinigų kūrimo žingsniai
Pinigų transportavimo, saugojimo ir paskirstymo paslaptys
Nacionalinės pinigų sistemos sukūrimas ir įtvirtinimas

Vaikų erdvė


12:00 val., 14:00 val.
Teatro “Teatriukas” spektaklis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui „ŽALIA GYVA”
Vaidina aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas. Režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti " žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!
Aktorių trupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus sudėliojo scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia ir visos Lietuvos istorija. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka.

 

Dėkojame užsiregistravusiems į ekskursijas su gidu. Ekskursijos prasidės Operacijų salėje I aukšte, prie specialaus ekskursijų stendo.

Nuoširdžiai atsiprašome tų, kurie nespėjo užsiregistruoti į ekskursijas su gidu, tačiau labai laukiame Jūsų visuose Atvirų durų dienos renginiuose. Atkreipiame dėmesį, kad norint atvykti į atvirų durų dieną ar apsilankyti tą dieną vyksiančiuose renginiuose, papildomos registracijos nereikia.

Maironio g.25, Kaunas
Paskutinė atnaujinimo data: 2018-11-12