Lietuvos bankas

Bankai ir kredito unijos privalo suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,47 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,73 Eur per mėnesį. Tokia kaina nustatyta pagal Lietuvos banko patvirtintą metodiką ir galioja nuo 2024 m. sausio 1 d. Nustatyta krepšelio kainos viršutinė riba kasmet peržiūrima. Vartotojai gali laisvai pasirinkti, ar naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšeliu.

Į Lietuvos banko patvirtintą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį įtrauktos būtiniausios paslaugos, kurios kas mėnesį būtų teikiamos be papildomų mokesčių, yra tokios:
  • sąskaitos atidarymas;
  • el. bankininkystė, saugi sąskaitos valdymo ir prisijungimo prie jos priemonė (kodų generatorius, speciali programėlė ir pan.);
  • neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;
  • neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas kredito įstaigos parinktu būdu;
  • mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele;
  • ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, įskaitant momentinius mokėjimus, įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus, tiesioginio debeto operacijas;
  • grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 eurų per mėnesį banko bankomatų tinkle ar kredito unijos parinktu būdu.

[[#ex]]

Kas teikia pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio paslaugą

Pagal Mokėjimų įstatymą teikti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą privalo tos kredito įstaigos, kurios įprastai vartotojams teikia į mokėjimo paslaugų krepšelį patenkančias paslaugas. Jei kredito įstaiga neteikia kurios nors iš išvardytų paslaugų, pavyzdžiui, nėra išleidusi mokėjimo kortelės, ji pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio paslaugos teikti neprivalo. Įstaigų, teikiančių pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą, sąrašas (498.2 KB download icon).


Palyginkite mokėjmo paslaugų krepšelių įkainius

Mokėjimo paslaugų krepšelių įkainius galite palyginti čia (bankai ir el. pinigų įstaigos) ir čia (kredito unijos).

[[#ex]]

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-01-11