Lietuvos bankas
2014-10-17
  • Atskaitomybė-ir-skaidrumas-monetos-padidinamasis-stiklas-www.jpg
     
11

Lietuvos banko viešųjų pirkimų organizavimas ir vykdymas pripažintas atitinkančiu tarptautinį vadybos sistemos standartą ISO 9001:2008. Lietuvos bankas pirmoji valstybės institucija, pritaikiusi veiksmingą kokybės vadybos sistemą, atitinkančią tarptautinio standarto reikalavimus, organizuojant viešuosius pirkimus Lietuvos banke.

„Šiuo standartu vadovaujamės kaip viešųjų pirkimų vykdymo nuolatinio gerinimo priemone, padedančia dirbti efektyviau ir sudarančia skaidresnę pirkimų aplinką. Lietuvos bankas laikosi kokybės vadybos, vadovybės atsakomybės, išteklių valdymo, matavimo, analizės, nuolatinio gerinimo ir kitų standarto reikalavimų“, – sako Audronė Raščiauskaitė, Lietuvos banko Viešųjų pirkimų skyriaus viršininkė.

Lietuvos banką sertifikavusi UAB Det Norske Veritas atliko parengiamąjį Lietuvos banko viešųjų pirkimų proceso būklės įvertinimą, akredituotą sertifikavimą, taip pat ne mažiau kaip vieną kartą per metus atliks sertifikuoto proceso patikrinimą. Viešųjų pirkimų organizavimo ir vykdymo sertifikavimu siekiama užtikrinti kiekvieno pirkimo skaidrumą, efektyvumą ir kontrolę. Ši sprojektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Nacionaline viešųjų pirkimų praktikų asociacija.

Šiais metais Lietuvos bankas jau yra atlikęs apie 700 viešųjų pirkimų, jų vertė – daugiau nei 16 mln. Lt. Per praėjusių metų analogišką laikotarpį padaryti 763 pirkimai, jų vertė – daugiau kaip 13 mln. Lt.