Lietuvos bankas
2016-03-23
  • 5209_imp_nugaletojai_svetainei.jpg
     
11

Į Vaikų finansinio švietimo savaitės metu organizuotas ekskursijas, paskaitas, elektronines pamokas, žaidimus, konferencijas, konkursus įsitraukė rekordinis dalyvių skaičius – apie 14 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaikė 30 partnerių, įvyko beveik 500 projektų, įvairiose veiklose dalyvavo 261 mokykla ir beveik 300 mokytojų. Savaitės renginius vainikavo Lietuvos banke įvykęs moksleivių komiksų konkurso „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“ nugalėtojų apdovanojimas.

Į Vaikų finansinio švietimo savaitės metu organizuotas ekskursijas, paskaitas, elektronines pamokas, žaidimus, konferencijas, konkursus įsitraukė rekordinis dalyvių skaičius – apie 14 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaikė 30 partnerių, įvyko beveik 500 projektų, įvairiose veiklose dalyvavo 261 mokykla ir beveik 300 mokytojų. Savaitės renginius vainikavo Lietuvos banke įvykęs moksleivių komiksų konkurso „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“ nugalėtojų apdovanojimas.

Kūrybiniame komiksų konkurse originaliomis idėjomis, kaip taupyti sumaniai, pasidalijo daugiau nei 200 mokinių iš 50 Lietuvos mokyklų. Vertinimo komisija išrinko po tris geriausius darbus kiekvienoje iš trijų amžiaus grupių. Nugalėtojai skelbiami čia. Vertinant darbus buvo atsižvelgiama ne tik į tai, kaip perteikta tema, bet ir į kūrybiškumą bei darbo originalumą.

 nugaletojai_svetainei.jpg

Komiksų konkurso „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“ nugalėtojai ir juos lydintieji artmieji kartu su Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos banke (nuotr. V. Skaraičio, BFL)

Šių metų Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiais Lietuvos bankas siekė moksleiviams paaiškinti, kodėl būtina taupyti ir kaip taupyti, kad taupymas netaptų tik nemalonia prievole. Mokytojai galėjo pasirinkti elektronines pamokas, pateiktas platformoje „Kam to reikia?“, ir kartu su vaikais peržiūrėti trumpametražius edukacinius videoreportažus minėtomis temomis. Taip pat surengta diskusija „Vaikai ir pinigai: griauname mitus!“, jos įrašą galite rasti čia.

Vertybinių popierių birža „Nasdaq Vilnius“, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas ir „Nasdaq technologijų ir verslo kompetencijų centras“ kvietė moksleivius į atvirų durų dienas. Čia jie sužinojo, kas yra vertybinių popierių birža ir depozitoriumas, susipažino su pagrindiniais jų veiklos principais ir turėjo galimybę ekrane stebėti prekybą akcijomis realiuoju laiku.

Lietuvos bankų asociacijos nariai, kartu su Vaikų finansinio švietimo savaite minėdami ir Europos pinigų savaitę, kvietė moksleivius į specialiai jiems surengtas pamokas įvairiose šalies mokyklose, organizavo diskusijas ir žaidimus. Bankų atstovai patarė, kaip atsakingai tvarkyti asmeninius finansus ir ruoštis savarankiško gyvenimo pradžiai.

Gyvybės draudimo įmonių asociacijos atstovės UAGDPB „Aviva Lietuva“ specialistai susitikimuose su vyresniųjų klasių moksleiviais ragino juos domėtis asmeniniais finansais, mokė juos taupyti ateičiai, o UAB „SEB gyvybės draudimas“ kvietė 6–7 m. vaikus kartu su tėvais dalyvauti interaktyviose diskusijose, t. y. žaidžiant žaidimus pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir, svarbiausia, apie vaikų svajones.

Šiemet prie Vaikų finansinio švietimo savaitės prisijungusi Vilniaus regiono kredito unija kvietė vaikus dalyvauti piešinių konkurse „Mano taupyklė“. Savo žiniomis su moksleiviais dalijosi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubas, klubas „Pinigų srautas“, o susitikę su antstoliais moksleiviai sužinojo, kaip neįklimpti į skolas ir būti savo padėties šeimininkais.

Šiemet, kaip ir pernai, ekspertams ir mokiniams bendrauti padėjo profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, vienijantis įvairių sričių profesionalus ir mokytojus, siekiančius, kad jauni žmonės atrastų savo karjeros kelią.

Vaikų finansinio švietimo savaitės dalyviai ir partneriai: Lietuvos bankas, profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, Socialinių mokslų kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Valstybinio socialinio draudimo fondas („Sodra“), Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai (SEB bankas,Swedbank“,Danske Bank“, Šiaulių bankas, DNB bankas, Lietuvos centrinė kredito unija), AB Nasdaq Vilnius, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas ir „Nasdaq technologijų ir verslo kompetencijų centras“, UAGDPB „Aviva Lietuva“, UAB „SEB gyvybės draudimas“, Vilniaus regiono kredito unija, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubas, klubas „Pinigų srautas“, Lietuvos moksleivių sąjunga, Asociacija Lietuvos antstolių rūmai, Turto valdymo grupė „Invalda INVL“, UPS įgaliotasis atstovas Lietuvoje „Skubios siuntos“, Lietuvos vaikų fondas, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“, UAB „Rempaka“, UAB „Adeo Web“.

Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. Organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą moksleiviai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.