Lietuvos bankas
2018-11-08
11

Per 1 000 dalyvių pritraukusioje inovatyvioms finansinėms technologijoms skirtoje konferencijoje „FinTech Inn“ Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas akcentavo ir naujovių palaikymą, ir kokybės reikalavimus. 

„Tikimės, kad inovatyvūs finansinių technologijų sprendimai paskatins konkurenciją rinkoje, ypač mokėjimų srityje, o tai bus naudinga vartotojams. „FinTech“ populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje, tokia tendencija ateityje tik stiprės, todėl kaip reguliuotojas siekiame žengti ne koja kojon su naujausiais rinkos pokyčiais, bet būti bent puse žingsnio priekyje“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos bankas „FinTech“ įmonėms siūlo vieną sparčiausių ir lanksčiausių licencijavimo procedūrų Europoje, suteikia prieigą prie mokėjimo sistemos CENTROlink (ji pritaikyta atlikti ir momentinius mokėjimus), konsultacijomis ir patarimais padeda naujiems rinkos dalyviams įsikurti ir pradėti veiklą. Tik ką startavusi vadinamoji smėlio dėžė (angl. sandbox) suteikia galimybę konstruoti ir išbandyti inovatyvius verslo modelius. 

V. Vasiliauskas pridūrė, kad kokybės reikalavimų kartelė ir toliau bus iškelta aukštai – durys į Lietuvos, o kartu ir Europos rinką bus atviros inovatyvioms, patikimoms, perspektyvioms ir pridėtinę vertę visuomenei kuriančioms įmonėms, o ne Europos Sąjungos jurisdikcijos privalumais siekiančioms pasinaudoti vienadienėms įmonėms. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 100 „FinTech“ įmonių, turinčių mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigų licencijas. Vien per praėjusius metus jų skaičius išaugo trigubai. Panašaus augimo tempo tikimasi ir šiais metais. Populiariausia jų veikla buvo mokėjimai, elektroninių pinigų leidyba, skolinimosi platformos. Pusė „FinTech“ įmonių siūlė mokėjimų sprendimus tiesiogiai verslui ar gyventojams. 

„Fintech Inn“ konferenciją, skirtą mokėjimų, blokų grandinės technologijos (angl. blockchain), investavimo ir kitiems klausimams aptarti, surengė Finansų ministerija, Lietuvos bankas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko kalba per „FinTech Inn“ konferencijos atidarymą. (429.5 KB download icon)