V. Vasiliauskas: Kinijos verslas domisi galimybėmis investuoti į mokėjimo paslaugų infrastruktūrą Lietuvoje
Vizitą Pekine (Kinijos Liaudies Respublika) pradedantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pirmadienį, lapkričio 23 d., susitinka su Kinijos bendrovės „IZP Technologies Group“ vadovais. Susitikimo metu numatoma aptarti šios bendrovės investavimo Lietuvos mokėjimų rinkoje galimybes.
„Ankstesni kontaktai su „IZP Technologies Group“ patvirtino, kad esame įdomūs ir turime ką pasiūlyti Kinijos finansų ir mokėjimo paslaugų verslui“, – prieš susitikimą sakė Vitas Vasiliauskas. Jo teigimu, Kinijos įmonės siekia efektyvesnės veiklos ir spartesnės plėtros Europoje, todėl Lietuva joms gali būti patraukli ir kaip investicijų kryptis, ir kaip tarpinė stotis pakeliui į platesnę ES ekonominę erdvę.
Šių metų birželio mėn. Lietuvos bankas ir „IZP Technologies Group“, kuriai priklauso didžiausia Azijos tarptautinių mokėjimų operatorė, pasirašė supratimo memorandumą dėl mokėjimų infrastruktūros Lietuvoje plėtros.
„Siekdama efektyviau išnaudoti ekonominius pajėgumus ir padidinti įmonių konkurencingumą, Kinija skatina savo įmones investuoti užsienio rinkose. Turime pagrindo manyti, kad sėkmingas mūsų bendradarbiavimas mokėjimo paslaugų srityje paskatintų didesnį Kinijos investuotojų susidomėjimą ir visa Lietuvos ekonomika“, – sakė V. Vasiliauskas.
„IZP Technologies Group“ priklausanti bendrovė „Globebill“ yra atsakinga už atsiskaitymus, kuriais Europos ir kitų regionų gyventojai bei verslininkai atsiskaito už Kinijos gamintojų prekes. Šiuo metu „Globebill“ tinklas per įvairias vietines mokėjimų sistemas 104 pasaulio šalyse yra sujungtas su Europa, Australija ir Pietų Amerika. Bendrovei priklauso 60 proc. tarptautinių Kinijos mokėjimų rinkos.
Lietuvos bankas nuosekliai plėtoja ryšius su Kinijos finansų sektoriaus institucijomis. 2013 m. rugsėjo mėn. Lietuvos bankui ir Kinijos vertybinių popierių priežiūros komisijai susitarus dėl bendradarbiavimo vertybinių popierių priežiūros srityje, Lietuvos finansų institucijoms buvo atvertas kelias tiesiogiai investuoti į Kinijos kapitalo rinką.
Lietuvos bankas yra vienas pirmųjų ES centrinių bankų, investavusių Kinijoje, ir pirmasis Europos centrinių bankų sistemos bankas, gavęs kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo (QFII) Kinijoje statusą.