Lietuvos bankas
2019-05-21
  • Fotolia_214403029_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad AB „Vilkyškių pieninė“ ir AUGA group, AB valdybos narys Linas Strėlis, žinodamas viešai neatskleistą informaciją ir ja pasinaudojęs, sudarė sandorius dėl AB „Žemaitijos pienas“ akcijų įsigijimo ir pardavimo. Negana to, paskatino tą patį padaryti ir savo šeimos narius. Taip jis pažeidė Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl piktnaudžiavimo rinka draudimą naudotis viešai neatskleista informacija.

2018 m. balandžio 30 d. per Nasdaq Vilnius biržą AB „Žemaitijos pienas“ paskelbė, kad UAB „Baltic Holding“ 2018 m. birželio mėn. iš akcininkų, kurie jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikė kartu (Investuotojų asociacija, AB „Invalda INVL“ ir kt.) įsigys daugiau kaip 5 mln. AB „Žemaitijos pienas“ akcijų.

Linas Strėlis dalyvavo derybose ir, žinodamas tikslią informaciją apie jų eigą bei pasiektą pažangą, aptartus akcijų pardavimo kainų rėžius, kartu su šeimos nariais sudarė sandorius dėl AB „Žemaitijos pienas“ akcijų (jas reguliuojamoje rinkoje pirko ir vėliau pardavė UAB „Baltic Holding“). Šiais veiksmais Linas Strėlis pažeidė draudimą naudotis viešai neatskleista informacija sudarant sandorius ir patarti kitiems asmenims užsiimti prekyba vertybiniais popieriais pasinaudojant šia informacija.

Už tai Lietuvos bankas Linui Strėliui skyrė 200 tūkst. Eur baudą.

Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl piktnaudžiavimo rinka, už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija gali būti skirta iki 5 mln. Eur bauda. Šio reglamento nuostatos Lietuvoje pradėtos taikyti nuo 2017 m. birželio 28 d. Lietuvos bankas yra ne kartą atkreipęs rinkos dalyvių dėmesį į pasikeitusį teisinį reguliavimą ir už šio reglamento nustatytų reikalavimų nesilaikymą gresiančias sankcijas.

L. Strėlis Lietuvos banko valdybos nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui.