Lietuvos bankas
2018-10-02
  • fotolia-117537974-subscription-monthly-m-1.jpg
     
11

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė FMĮ „Orion Securities“ skundą ir paliko galioti Lietuvos banko sprendimą bei 20 tūkst. Eur baudą, skirtą už Finansinių priemonių rinkų įstatymo pažeidimą.

„Tai reikšmingas precedentas, kuriuo norime atkreipti finansų rinkos dalyvių dėmesį į  konfidencialios informacijos svarbą, naudojimą ir apsaugą“, – sako Lietuvos banko Reguliuojamos rinkos priežiūros skyriaus viršininkas Vaidas Cibas.

Už tai, kad FMĮ „Orion Securities“ pažeidė draudimą tiesiogiai ar netiesiogiai perduoti viešai neatskleistą informaciją kitam asmeniui, 2015 m. pabaigoje Lietuvos banko Priežiūros tarnyba skyrė šiai bendrovei 20 tūkst. Eur baudą.

Bendrovė sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris 2016 m. rugsėjo pabaigoje skundą tenkino iš dalies – baudos dydį sumažino iki 10 tūkst. Eur.

Su tuo nesutiko Lietuvos bankas ir kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą – LVAT, kuris šių metų rugsėjo pabaigoje panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą. LVAT nustatė, kad Lietuvos bankas tinkamai kvalifikavo ir įrodė nustatytus pažeidimus, todėl paliko galioti 20 tūkst. Eur baudą. Šis sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.