Lietuvos bankas
2021-06-01
11

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus ir Ukrainos nacionalinio banko pirmininkas Kyrylo Shevchenko virtualaus susitikimo metu pasirašė bendradarbiavimo susitarimą draudimo priežiūros srityje, aptarė kitas bendradarbiavimo sritis, taip pat bankų ir ekonomikos aktualijas.

Lietuvos ir Ukrainos nacionalinių bankų vadovai virtualaus susitikimo metu pasirašė memorandumą, kuriuo šalių centriniai bankai sutarė bendradarbiauti ir keistis informacija draudimo priežiūros srityje. Susitikime aptarti svarbiausi bendradarbiavimo prioritetai ir sritys, tarp jų – šiuo metu Lietuvos banko kartu su Lenkijos nacionaliniu banku įgyvendinamas ES Dvynių programos projektas „Ukrainos nacionalinio banko institucinių ir reguliavimo gebėjimų stiprinimas įgyvendinant ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą“, Ukrainos bendradarbiavimas su Tarptautiniu valiutos fondu ir kitos ekonominės aktualijos. 

Lietuvos bankas jau ne vieną dešimtmetį bendradarbiauja su Ukrainos nacionaliniu banku, keičiasi patirtimi ir geriausia praktika visose centrinio banko kompetencijos srityse – užsienio atsargų valdymo, bankų priežiūros, finansinio stabilumo, mokėjimų, operacinės rizikos valdymo, strateginio planavimo, tarptautinio bendradarbiavimo, inovacijų ir kitose srityse, reguliariai vyksta dvišaliai aukšto lygio susitikimai. 2018 m. Lietuvos banko ir Ukrainos nacionalinio banko bendradarbiavimą sustiprino dvišalis bendradarbiavimo susitarimas inovacijų plėtros srityje.