Lietuvos bankas
2019-06-26
11

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją UAB General Financing. Tai jau ketvirta bendrovė, kuriai suteikta specializuoto banko licencija.

Bendrovė, gavusi specializuoto banko licenciją, ketina teikti bankininkystės paslaugas – priimti iš gyventojų indėlius, teikti vartojimo paskolas ir lizingo paslaugas.

UAB General Financing įsteigta 2005 m. Ji priklauso Švedijoje įsteigtai įmonių grupei Esco Marginalen AB, jos bendrovės užsiima įvairia finansine veikla Švedijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Mūsų šalyje UAB General Financing iki šiol teikė vartojimo paskolas ir lizingo paslaugas. 

Specializuoto banko licencijos anksčiau išduotos didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, įsteigusiai AB „Mano bankas“, visame pasaulyje mokėjimo bei kitas paslaugas teikiančiai FinTech įmonei Revolut Technologies UAB ir European Merchant UAB. Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su ECB nagrinėja dar keturias paraiškas dėl banko licencijos gavimo, iš jų trys – dėl specializuoto banko licencijos, viena – dėl banko licencijos.

Specializuoti bankai, siejami ir su tolesne finansinių technologijų (FinTech) plėtra, bankų paslaugų rinkoje padės mažinti koncentraciją, kuri yra viena didžiausių Europoje, didins vartotojams naudingą konkurenciją, paslaugų patrauklumą ir prieinamumą. 

Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas – skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas trunka apie metus.