Lietuvos bankas
2020-11-30
11

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją „Crius LT“, UAB.  

Šios bendrovės investuotojas yra Slovakijos verslininkas Igor Rintel. Jam taip pat priklauso Trust Pay a.s., licencijuota mokėjimo įstaiga, kuri specializuojasi teikdama atsiskaitymo sprendimus elektroninei prekybai.

Numatoma, kad gavusi specializuoto banko licenciją „Crius LT“, UAB, dėmesį telks į mokėjimo paslaugas, siūlys jas verslo klientams: mažosioms ir vidutinėms įmonėms, e. prekybininkams ir kitoms finansų įstaigoms.

Šiuo metu Lietuvoje veikia penki specializuoti bankai: AB „Mano bankas“, Revolut Bank UAB, UAB GF bankas, AB „Fjord Bank“ ir European Merchant Bank UAB. Jų pagrindinė veikla yra priimti indėlius ir teikti paskolas. 

Lietuvos bankas kartu su ECB nagrinėja dar šešias paraiškas gauti specializuoto banko licenciją. Specializuoti bankai siejami su tolesne finansinių technologijų (FinTech) plėtra, didina vartotojams naudingą konkurenciją, paslaugų patrauklumą ir prieinamumą. Savo klientams jie gali teikti iš esmės visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas – pagrindinis skirtumas tas, kad jie neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas paprastai trunka apie metus.