Lietuvos bankas
2019-01-31
  • Fotolia_34938456_Subscription_Monthly_M.jpg
     
11

2019 m. sausio 22–23 d. Šiaurės ir Baltijos šalių finansinio stabilumo institucijos surengė bendras finansų krizės valdymo pratybas. Jose dalyvavo atstovai iš 31 Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos ir atitinkamos Europos Sąjungos institucijos. Pratybas stebėjo Tarptautinio valiutos fondo atstovas. 

Remiantis hipotetiniu krizės scenarijumi, buvo tikrinamas tariamų Šiaurės ir Baltijos šalių finansų institucijų gebėjimas suvaldyti krizę ir bendradarbiauti regioniniu lygmeniu. Artimiausiu laikotarpiu dalyviai atidžiai išnagrinės šių pratybų rezultatus ir išmoktas pamokas, kad galėtų sustiprinti institucijų pasirengimą atremti finansų krizę.

Siekdama surengti šias pratybas, 2017 m. Šiaurės ir Baltijos šalių stabilumo grupė (angl. Nordic Baltic Stability Group, NBSG) įkūrė Riksbank vadovaujamą darbo grupę. NBSG sudaro aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių atstovai iš finansų ministerijų, centrinių bankų, priežiūros bei pertvarkymo institucijų. Darbo grupė susitarė finansų krizės imitavimo pratybas rengti reguliariai.