Lietuvos bankas
2019-04-16
11

Pirmąjį šių metų ketvirtį visų II pakopos pensijų fondų grąža buvo teigiama, o vidutinis investicinio vieneto vertės pokytis sudarė 6,66 proc. Pirmojo ketvirčio pabaigoje II pakopos pensijų fonduose sukauptas gyventojų turtas siekė 3 373,66 mln. eurų ir nuo metų pradžios padidėjo 8 proc. II pakopos pensijų fonduose kaupia 1,310 mln. Lietuvos gyventojų.

„Šių metų pradžia išskirtinė tuo, kad kartu veikia ir senieji pensijų fondai, ir naujai įsteigti gyvenimo ciklo fondai. Iki metų vidurio visas pensijų fonduose gyventojų sukauptas turtas bus perkeltas į gyvenimo ciklo pensijų fondus pagal dalyvių metus, o senieji kaupimo fondai nustos veikę. Kaupiant pagal gyvenimo ciklo principą bus optimizuotas gyventojų uždarbis, kurį jie galėtų prarasti pasirinkę pernelyg rizikingą ar konservatyvų pensijų fondą“, – sako Lietuvos banko Ilgalaikių taupymo ir draudimo produktų priežiūros skyriaus vyr. specialistė Viktorija Dičpinigaitienė.

Gyvenimo ciklo fondai, kurie pradėjo veiklą šių metų pradžioje, vidutiniškai uždirbo 9,37 proc. grąžą. 

Didžiausią grąžą iš seniau veikiančių II pakopos pensijų fondų vidutiniškai uždirbo akcijų pensijų fondai – grąža siekė 12,11 proc. 

Mažiausią vidutinę grąžą – 0,49 proc. – uždirbo konservatyvūs pensijų fondai. Mažos ir vidutinės akcijų dalies pensijų fondų vertė padidėjo atitinkamai 3,31 ir 6,74 proc.

Teigiamą grąžą uždirbo ir visi III pakopos pensijų fondai – vidutinis investicinio vieneto vertės pokytis buvo 6,77 proc. Akcijų pensijų fondai uždirbo beveik 12 proc., o obligacijų pensijų fondai 1,5 proc. Iš viso III pakopos pensijų fonduose gyventojai yra sukaupę 112,70 mln. eurų.

Išsamūs II ir III pakopų pensijų fondų rezultatai skelbiami Lietuvos banko interneto svetainėje.

Pirmąjį ketvirtį visų pensijų fondų rezultatai – teigiami