Lietuvos bankas
2024-07-04
11

Vasarą miesto džiunglėse užstrigusius ir apie gamtą svajojančius gyventojus Lietuvos banko Pinigų muziejus kviečia susipažinti su jo ekspozicijos gyvūnais. Čia galima išvysti pasaulio žvėrių ir paukščių, įvairiausių ropojančių, plaukiančių, šliaužiančių padarėlių, kurie vaizduojami ant įvairių pasaulio šalių pinigų.

Pinigų muziejus pradėjo informacinę kampaniją. Jos šūkis „Klaidžioji miesto džiunglėse? Susipažink su Pinigų muziejaus gyvūnais“.

„Kviečiame lankytojus užsukti pas mus susipažinti su Lietuvos ir pasaulio pinigų istorija, apžiūrėti muziejaus ekspoziciją ir išmėginti interaktyviąsias pramogas. Siekiame, kad vasarą pramogauti mieste susiruošę gyventojai pinigus ne tik skaičiuotų, bet ir galėtų susipažinti su jų įvairove“, – sako Pinigų muziejaus vadovė Asta Ravaitytė-Kučinskienė.

Pasak jos, šį kartą pinigų įvairovei atskleisti pasirinkti gyvūnai ir paukščiai, vaizduojami ant Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse naudotų ir naudojamų banknotų ir monetų.

Vieni tokių pinigų yra prieš trisdešimt metų Lietuvoje naudoti laikinieji pinigai – talonai. Ar žinote, kiek iš ant penkiolikos talonų atvaizduotų gyvūnų yra įtraukti į Raudonąją knygą? Ar kiek gyvūnų buvo pavaizduota ant jų per tuos trejus metus, kai juos naudojome? Ant kurios valstybės 2 eurų proginės monetos pavaizduotas nacionalinis Lietuvos paukštis arba kokiu gyvūnu Zimbabvė nusprendė papuošti savo 100 trilijonų dolerių banknotą?

Į šiuos ir kitus klausimus jums padės atsakyti Pinigų muziejaus darbuotojai ekskursijų ir edukacijų metu.

Pinigų muziejus yra atviras visiems, ekskursijos ir muziejaus lankymas yra nemokami.

Daugiau sužinoti galima apsilankius Lietuvos banko Pinigų muziejaus interneto svetainėje.