Lietuvos bankas
2022-08-05
11

Tuos, kurie domisi taupymu ateičiai, Lietuvos bankas kviečia susipažinti su papildomo savanoriško (III pakopos) pensijų kaupimo fondais ir investiciniu gyvybės draudimu.

„III pakopos pensijų fondai ir investicinis gyvybės draudimas yra ilgalaikio kaupimo produktai, kuriuos dažniausiai renkasi Lietuvos vartotojai. Šie produktai panašūs tuo, kad skirti kaupimui iki pensijos, tačiau turi ir skirtumų, kurie gali lemti vieno arba kito produkto pasirinkimą. Susipažinimui pateikiame informaciją apie pagrindinius jų elementus“, – sako Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Investicinių paslaugų ir bendrovių priežiūros skyriaus vadovas.

III pakopos pensijų fondai skirti papildomoms lėšoms pensijai sukaupti. Investicinis gyvybės draudimas paprastai skirtas sukaupti lėšų konkrečiam tikslui ir apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų, kritinių ligų ir kitų rizikų. Verta atsiminti, kad abu jie yra ilgalaikio kaupimo produktai, todėl, prieš pasirenkant vieną iš jų arba kitus taupymo produktus, Lietuvos bankas pataria išsamiai jais pasidomėti ir įvertinti, kuris iš jų labiau tinka asmeniškai.  

Plačiau apie tai, kuo šie produktai panašūs ir kuo skiriasi – žemiau pateiktame infografike.Papildomo kaupimo produktai – kuo jie skiriasi