Lietuvos bankas
2010-09-22
Lietuvos bankas ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos plės bendradarbiavimą įgyvendindami Tarptautinę konvenciją dėl kovos su pinigų padirbinėjimu

Lietuvos bankas ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos plės bendradarbiavimą įgyvendindami Tarptautinę konvenciją dėl kovos su pinigų padirbinėjimu ir Europos Tarybos nustatytas priemones, būtinas euro apsaugai nuo klastojimo. Tai numatyta trečiadienį, vasario 9 dieną, Vilniuje Lietuvos banko valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino ir Policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus pasirašytame bendradarbiavimo susitarime.

Lietuvos banko ir Policijos departamento bendradarbiavimo sritys apims keitimąsi informaciją apie netikrų pinigų išleidimo į apyvartą prevenciją. Numatyta savitarpio pagalba, kuri užkirstų kelią pinigų padirbinėjimui ir padėtų kovoti su netikru pinigų išleidimu į apyvartą. Taip pat bus bendradarbiaujama nustatant netikrus pinigus. Abi institucijos keisis informacija apie naujai išleistus bei išimtus iš apyvartos pinigus, apie netikrus pinigus, dalinsis naujausia pinigų tyrimo patirtimi.

Šiuo metu Lietuvos bankas daugiausia tiria litų klastotes, o Teismo ekspertizės centras ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras specializuojasi nustatydami netikrus eurus, JAV dolerius ir kitas užsienio valiutas.

Šioje srityje Lietuvos bankas su šalies ir užsienio teisėsaugos institucijomis bendradarbiauja jau ne vieneri metai.