Lietuvos bankas
2010-09-22

50 litų sidabro proginė moneta, skirta Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansambliui (iš serijos „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“) išplatinta per devynias darbo dienas nuo išleidimo į apyvartą dienos.Pasak Lietuvos banko valdybos

50 litų sidabro proginė moneta, skirta Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansambliui (iš serijos „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“) išplatinta per devynias darbo dienas nuo išleidimo į apyvartą dienos.

Pasak Lietuvos banko valdybos nario, Pinigų projektavimo ir gamybos komisijos pirmininko Audriaus Misevičiaus, „tokia monetos paklausa dar kartą patvirtino monetų serijos, skirtos Lietuvos istorijai ir architektūrai pasisekimą tarp numizmatų“.

Anksčiau iš šios serijos yra išleistos monetos, skirtos Trakų salos piliai ir Vilniaus katedrai. Abiejų monetų tiražai taip pat jau yra išplatinti.

50 litų moneta, skirta Pažaislio kamaldulių vienuolynui, nukaldinta iš 925 prabos sidabro, kokybė ,,proof“, skersmuo 38,61 mm, masė 28,28 g, tiražas 1500 vnt. Monetos kaina 75 Lt, o reprezentacinėje dėžutėje 90 Lt. Monetos grafinį projektą sukūrė dailininkas Marius Zavadskis, o gipsinį modelį  – Rytas Jonas Belevičius. Monetos nukaldintos valstybės įmonėje ,,Lietuvos monetų kalykla”.

Seriją „Lietuvos istorijos ir architektūros paminklai“ pratęs moneta, skirta Kernavei. Ją planuojama išleisti į apyvartą 2005 m. I ketvirtyje. Atsižvelgiant į tai, kad 2004 m. birželio pabaigoje – liepos pradžioje Kinijoje, Sudžou mieste vykusioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijoje nuspręsta įtraukti Kernavės archeologinę vietovę į Pasaulio paveldo sąrašą, tikimasi, kad ši moneta sulauks ne tik Lietuvos, bet ir užsienio numizmatų dėmesio.