Lietuvos bankas
2010-09-22
Likus 300 dienų iki XXVIII Olimpiados žaidynių Atėnuose (2003 m. spalio 17 d.), Lietuvos bankas (LB) pristatė ir išleido į apyvartą naują 50 litų sidabro proginę monetą, skirtą šioms žaidynėms. Tai jau trečioji Lietuvos banko į apyvartą išleidžiama moneta, skirta

Likus 300 dienų iki XXVIII Olimpiados žaidynių Atėnuose (2003 m. spalio 17 d.), Lietuvos bankas (LB) pristatė ir išleido į apyvartą naują 50 litų sidabro proginę monetą, skirtą šioms žaidynėms.

Tai jau trečioji Lietuvos banko į apyvartą išleidžiama moneta, skirta olimpinei tematikai. Pirmoji išleista 1996 m. Atlantos, o 2000 m. Sidnėjaus olimpiados žaidynėms.

Pirmosios į apyvartą išleistos olimpiados žaidynėms Atėnuose skirtos monetos buvo įteiktos jau iškovojusiems teisę dalyvauti šiose žaidynėse Lietuvos sportininkams.

Monetos pristatymo Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete metu LB valdybos pirmininkas R. Šarkinas atkreipė dėmesį, kad iki šiol, visos olimpiadų žaidynėms skirtos monetos, buvo padengtos tos sporto šakos, kuriai ir skiriama moneta, Lietuvos olimpiečių iškovotais medaliais. 1996 m. krepšininkus vaizduojanti moneta „padengta“ mūsų krepšinio rinktinės iškovota bronza, o 2000 m., moneta, kurioje vaizduojamas disko metikas, A. Aleknos iškovotu auksu.

Taip pat, kartu su šia moneta, buvo pristatytas ir naujas 2003 m. laidos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys, kurį sudaro 6 monetos: 10, 20 ir 50 centų bei 1, 2 ir 5 litų monetos.

2000 m. išleistas numizmatinis rinkinys sulaukė didelio numizmatų dėmesio ir visas jo tiražas buvo išplatintas.

Papildoma informacija: išsami informacija apie monetą, skirtą XXVIII Olimpiados žaidynėms Atėnuose ir jos iliustracijos pateikiamos Lietuvos banko interneto svetainėje, skyriuje „Banknotai ir monetos“.