Lietuvos bankas
2010-09-22
Šiandien Lietuvos banke (LB) prasidėjo 6-asis kasmetinis Baltijos šalių centrinių bankų kasos ir emisijos departamentų seminaras „XXI-ojo amžiaus banknotas: dabartis ir perspektyvos“. Jo metu pinigų gamybos ekspertai aptaria naujausius pinigų gamybos ir

Šiandien Lietuvos banke (LB) prasidėjo 6-asis kasmetinis Baltijos šalių centrinių bankų kasos ir emisijos departamentų seminaras „XXI-ojo amžiaus banknotas: dabartis ir perspektyvos“. Jo metu pinigų gamybos ekspertai aptaria naujausius pinigų gamybos ir joje naudojamų technologijų taikymo klausimus, savo šalių patirtį spausdinant ir išleidžiant į apyvartą pinigus.

Seminare dalyvauja centrinių bankų atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Baltarusijos, Armėnijos bei žinomiausių pinigų spausdinimo kompanijų atstovai iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos ir Šveicarijos.

Pasak LB valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino, „tai pirmas kartas kai toks gausus pinigų gamybos ekspertų būrys iš įvairių šalių susirenka Lietuvoje ir puiki galimybė pasidalinti bendra patirtimi eurą įsivedusioms ir planuojančioms jį įsivesti šalims, o tai pat ir kompanijoms, kurių didžioji dalis dalyvaujančių šiame seminare spausdino eurus“.

Taip pat seminare dalyvaus ir apie euro banknotų apsaugą ir jų apsaugos perspektyvą pranešimą skaitys Europos centrinio banko (ECB) banknotų direktorato direktorius Antti Heinonen. Kitas ECB atstovas Christopher Moss apžvelgs banknotų gamybos kokybės valdymo gaires ir euro banknotų gamybos reikalavimus. Suomijos centrinio banko atstovas Kari Takala pasidalins euro išleidimo į apyvartą patirtimi šioje šalyje. Kitų šalių centrinių bankų atstovai pristatys savo patirtį kuriant saugius banknotus.

Seminare dalyvaujantys žinomiausių pasaulyje pinigų, saugių dokumentų bei jų gamybai naudojamų priemonių gamintojai (Bundesdruckerei International Srvices Gmbh, De la Rue Currency, Francois-Charles Oberthur, Giesecke & Devrient Gmbh, Orell Füsslli Security Printing Ltd., SICPA S.A.) pristatys savo požiūrius į šiuolaikinių banknotų apsaugą, naują jų apsaugos sistemų kartą, naujausius pasiekimus didinant banknotų apsaugą ir atsparumą, saugių dažų evoliuciją sprendžiant banknotų spausdinimo klausimus.