Lietuvos bankas
2010-09-22
Trečiadienį „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43), Lietuvos banko steigimo ir lito 80-mečiui paminėti atidaryta paroda „Pinigai fotografijoje“, kurią surengė Lietuvos banko muziejus kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.Parodoje eksponuojami garsių ir tarptautinėse parodose už savo kūrybą apdovanojimus laimėjusių fotografų

Šiandien (spalio 2 d.) „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43), Lietuvos banko steigimo ir lito 80-mečiui paminėti atidaryta paroda „Pinigai fotografijoje“, kurią surengė Lietuvos banko muziejus kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Parodoje eksponuojami garsių ir tarptautinėse parodose už savo kūrybą apdovanojimus laimėjusių fotografų - R. Požerskio, A. Sutkaus, A. Macijausko, R. Rakausko, R. Dichavičiaus, R.Augūno, V. Butyrino - darbai. Kartu eksponuojami ir jaunesnės kartos atstovų - R.Baranausko, R. Danisevičiaus, V. Antanavičiūtės, V. Ilčiuko, T. Kapočiaus ir kitų autorių darbai.

Iš 45 parodos dalyvių, atstovaujančių įvairius šalies regionus, atrinkti ir pateikti 164 darbai, kurie taip pat įtraukti į to paties pavadinimo parodos katalogą. Apie devyniasdešimt darbų tris savaites bus eksponuojami „Prospekto galerijoje“, vėliau dalis darbų - Lietuvos banke.

Televizijos, fotografijos ir kino meno kritiko Skirmanto Valiulio teigimu „pinigų tema mene - nuo E. Zolia ir T. Dreizerio romanų iki garsiosios filmo „Kabare“ melodijos „Money Money“ - visada padėdavo išryškinti ne vien žmonių santykių sąrangą, bet ir dvasios kataklizmus. Ką gali fotografija? Labai daug. Nuo fiksacijos, kaip veikė „juodosios rinkos“ dėsniai socializmo gelmėje ir kaip žmonės kietai laikė pinigą delne ar užantyje, iki ironijos, net pokštų šiandieninėje, pertekusioje reklamos ir pramogų visuomenėje. Vertinga, kad parodoje yra ir senesnių fotografijos pasidairymų po pasaulį, nes tik dabar patys išgyvename visus jo kontrastus. Kokia tema mūsų fotografai berengtų parodas, žmogus vis vien jose iškyla visu ūgiu ir su visais savo pragariukais, kurių karščiausiąjį kursto „geltonasis velnias“. Kaip neperpratus pragaro savyje, surasim kelius į Dangų? “

Paroda ,,Pinigai fotografijoje” - tai trečia (2000 m. surengta „Pinigai karikatūroje“, 1999 m. - „Pinigai mažojoje grafikoje“) per pastaruosius metus surengta menininkų paroda, kurioje pinigai tapo kertiniu kūrybiniu objektu. Paroda „Pinigai fotografijoje“ veiks iki spalio 21 d.