Lietuvos bankas
2010-09-22
Įvyko R. Šarkino ir TVF misijos susitikimas Vakar (vasario 14 d.) Lietuvos banke (LB) įvyko LB valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos, vadovaujamos TVF antrojo Europos departamento patarėjos Patricijos Alonso Gamo susitikimas. Susitikimo metu aptarta šalies ekonominė ir finansinė raida, lito susiejimas su euru, padėtis bankiniame sektoriuje, pinigų plovimo prevencijos ir kiti klausimai. TVF atstovai teigiamai įvertino LB įgyvendintus pasikeitimus pinigų politikoje - lito persiejimą nuo JAV dolerio prie naujos bazinės valiutos euro. TVF misijos vadovės P. A. Gamo teigimu, sklandžiai įvykdytas lito susiejimas su euru nesukėlė bereikalingo nerimo rinkoje, neįtakojo palūkanų normų pasikeitimų. TVF atstovai pažymėjo, kad Lietuva yra viena pirmųjų šalių, kur TVF kartu su Pasaulio banku atliko pinigų plovimo prevencijos tyrimą. Atlikus tyrimą buvo teigiamai įvertinti vykdomi darbai šioje srityje. Taip pat TVF atstovai išreiškė pozityvų požiūrį į Lietuvos ekonomikos raidą bei plėtros perspektyvas.

Vakar (vasario 14 d.) Lietuvos banke (LB) įvyko LB valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos, vadovaujamos TVF antrojo Europos departamento patarėjos Patricijos Alonso Gamo susitikimas.

Susitikimo metu aptarta šalies ekonominė ir finansinė raida, lito susiejimas su euru, padėtis bankiniame sektoriuje, pinigų plovimo prevencijos ir kiti klausimai.

TVF atstovai teigiamai įvertino LB įgyvendintus pasikeitimus pinigų politikoje - lito persiejimą nuo JAV dolerio prie naujos bazinės valiutos euro. TVF misijos vadovės P. A. Gamo teigimu, sklandžiai įvykdytas lito susiejimas su euru nesukėlė bereikalingo nerimo rinkoje, neįtakojo palūkanų normų pasikeitimų.

TVF atstovai pažymėjo, kad Lietuva yra viena pirmųjų šalių, kur TVF kartu su Pasaulio banku atliko pinigų plovimo prevencijos tyrimą. Atlikus tyrimą buvo teigiamai įvertinti vykdomi darbai šioje srityje.

Taip pat TVF atstovai išreiškė pozityvų požiūrį į Lietuvos ekonomikos raidą bei plėtros perspektyvas.