Lietuvos bankas
2010-09-22
Įvyko Lietuvos banko ir komercinių bankų vadovų susitikimas Šiandien įvyko tradicinis Lietuvos banko (LB) ir Lietuvoje veikiančių komercinių bankų vadovų susitikimas. Susitikimo metu apžvelgta bankinio sektoriaus raida, situacija po lito persiejimo nuo JAV dolerio prie naujos bazinės valiutos euro, bankų bendradarbiavimo su specialiosiomis tarnybomis, vykdant sprendimus dėl kovos su tarptautiniu terorizmu ir pinigų plovimu, bei kiti klausimai. Susitikimo metu pažymėta, kad lito susiejimas su euru įgyvendintas sklandžiai, tam buvo tinkamai pasirengę komerciniai bankai. Bankų vadovai buvo patikinti, kad šioje srityje nenumatoma jokių pakeitimų iki Lietuva taps Ekonominės ir pinigų sąjungos nare. Taip pat pristatyti LB planai dėl privalomųjų atsargų normos sumažinimo nuo 8 iki 6 proc., kuriuos numatoma įgyvendinti dar 2002 m. I pusmetį.

Šiandien įvyko tradicinis Lietuvos banko (LB) ir Lietuvoje veikiančių komercinių bankų vadovų susitikimas.

Susitikimo metu apžvelgta bankinio sektoriaus raida, situacija po lito persiejimo nuo JAV dolerio prie naujos bazinės valiutos euro, bankų bendradarbiavimo su specialiosiomis tarnybomis, vykdant sprendimus dėl kovos su tarptautiniu terorizmu ir pinigų plovimu, bei kiti klausimai.

Susitikimo metu pažymėta, kad lito susiejimas su euru įgyvendintas sklandžiai, tam buvo tinkamai pasirengę komerciniai bankai. Bankų vadovai buvo patikinti, kad šioje srityje nenumatoma jokių pakeitimų iki Lietuva taps Ekonominės ir pinigų sąjungos nare.

Taip pat pristatyti LB planai dėl privalomųjų atsargų normos sumažinimo nuo 8 iki 6 proc., kuriuos numatoma įgyvendinti dar 2002 m. I pusmetį.