Lietuvos bankas
2010-09-22
Spalio 26-27 dienomis Lietuvoje viešėjo trylika Vengrijos žurnalistų iš pagrindinių tos šalies spaudos leidinių, radijo, televizijos, naujienų agentūrų.

Spalio 26-27 dienomis Lietuvoje viešėjo trylika Vengrijos žurnalistų iš pagrindinių tos šalies spaudos leidinių, radijo, televizijos, naujienų agentūrų. Vengrijos centrinio banko organizuotos kelionės tikslas - susipažinti su mūsų valstybės pasirengimu euro įvedimui, Lietuvos ekonomine padėtimi.

Susitikime su svečiais apžvelgęs pasirengimą euro įvedimui, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas pažymėjo, kad atlikti darbai turi didelę išliekamąją vertę, jie padės siekiant sparčiau ir kokybiškai vykdyti pasirengimo euro įvedimui užduotis. Taip bus sudarytos prielaidos organizuoti brandų ir mažiau intensyvų pasirengimo procesą, kai bus priimtas sprendimas dėl euro įvedimo Lietuvoje. Reinoldijus Šarkinas nurodė, kad pasirengimas euro įvedimui tęsis.

Atsakydamas į klausimą apie galimą euro įvedimo Lietuvoje datą Reinoldijus Šarkinas sakė: „Įvertinę naujai mūsų galimybes ir atsižvelgdami į infliacijos prognozes, kaip realią euro įvedimo datą matome apie 2010 metus“.

Vengrijos žurnalistai ir Vengrijos centrinio banko atstovai taip pat supažindinti su Lietuvos banko veikla, bankų priežiūra mūsų šalyje.