Lietuvos bankas
2010-09-22

Šiandien Lietuvos banką aplankė grupė Vilniaus Baltupių vidurinės mokyklos 11 ir 12 klasių moksleivių. Su jais susitikęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas trumpai paaiškino Lietuvos Respublikos centrinio banko svarbiausias funkcijas

Šiandien Lietuvos banką aplankė grupė Vilniaus Baltupių vidurinės mokyklos 11 ir 12 klasių moksleivių. Su jais susitikęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas trumpai paaiškino Lietuvos Respublikos centrinio banko svarbiausias funkcijas, informavo apie pasirengimą euro įvedimui, atsakė į jaunimo klausimus.

Lietuvos banko muziejuje moksleiviai susipažino su ekspozicijomis apie bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje, jiems papasakota apie pinigų kūrimą ir gamybą, jų apsaugos priemones.

“Prieš šią ekskursiją vadybos besimokantys moksleiviai internete ir kituose šaltiniuose perskaitė apie centrinio banko funkcijas, veiklą. Džiugu, kad jiems buvo sudaryta galimybė šias teorines žinias papildyti betarpiškais įspūdžiais”, – sakė moksleivius lydėjęs Vilniaus Baltupių vidurinės mokyklos direktorius Viktoras Blinovas.

Lietuvos bankas nuolat prisideda prie įvairių įstaigų vykdomos ekonominio švietimo veiklos. Šioje srityje Lietuvos bankas bendradarbiauja su „Lietuvos Junior Achievement“, Ekonominio švietimo sklaidos centru, Švietimo ir mokslo ministerija, ministerijai pavaldžiu Švietimo aprūpinimo centru bei kitomis institucijomis.