Lietuvos bankas
2010-09-22
Šiandien, penktadienį, Vilniuje Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas euro įvedimo aktualijas pristatė ekonomikos mokytojams. Jiems skirtą kvalifikacijos kėlimo seminarą sostinėje organizavo jaunimo ekonominio švietimo

Šiandien, penktadienį, Vilniuje Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas euro įvedimo aktualijas pristatė ekonomikos mokytojams. Jiems skirtą kvalifikacijos kėlimo seminarą sostinėje organizavo jaunimo ekonominio švietimo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“.

Reinoldijus Šarkinas minėjo, kad Lietuva, 2004 m. gegužės 1 d. įstodama į Europos Sąjungą, įsipareigojo įvesti bendrąją valiutą eurą. Jeigu mūsų valstybė atitiks nustatytus reikalavimus, nuo 2007 m. pradžios Lietuva tai gali padaryti.

Pasak centrinio banko vadovo, galutinį sprendimą dėl euro įvedimo priims atsakingos Europos Sąjungos institucijos šių metų vasarą, tačiau jau dabar labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų suprastų, kokią naudą euro įvedimas duotų visos šalies ekonomikai, o kartu ir kiekvienam Lietuvos žmogui.

Lietuvos bankas ne vieneri metai bendradarbiauja su jaunimo ekonominio švietimo programų lydere „Lietuvos Junior Achievement“. Lietuvos banko atstovas yra šios organizacijos valdybos narys, Programų komiteto narys ir dalyvauja šios organizacijos veikloje, konsultuojant naujų ekonomikos vadovėlių mokykloms ir gimnazijoms leidyboje.