Lietuvos bankas
2010-09-22

Šiandien Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas lankėsi Švenčionyse ir dalyvavo čia surengtame seminare “Euro įvedimo Lietuvoje privalumai ir grėsmės”.

Šiandien Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas lankėsi Švenčionyse ir dalyvavo čia surengtame seminare „Euro įvedimo Lietuvoje privalumai ir grėsmės”. Šia tema susidomėjo vietos verslininkai ir kiti Švenčionių gyventojai.

Reinoldijus Šarkinas informavo apie centrinio banko ir kitų valstybės institucijų darbą rengiantis euro įvedimui. Jis patvirtinimo savo įsitikinimą, kad Lietuva sėkmingai įvykdys visus reikalavimus, nustatytus eurą norinčioms įvesti šalims, ir gaus teisę 2007 metų pradžioje, kaip numatyta, įvesti Europos Sąjungos bendrąją valiutą. Todėl labai svarbu visiems Lietuvos žmonėms tinkamai pasirengti šiam svarbiam įvykiui.

Centrinio banko vadovas atsakė į seminaro dalyvių klausimus apie pasirengimą įvesti eurą. Vienas iš klausimų buvo, ar valstybė kompensuos verslininkams naujų kasos aparatų įsigijimo išlaidas, kadangi dalis senų tokių aparatų įvedus eurą nebetiks naudojimui. Reinoldijus Šarkinas informavo, kad prekybininkai už savo lėšas turės pirkti naujus kasos aparatus, nes juridinių ir fizinių asmenų išlaidos, susijusios su pasirengimu ir euro įvedimu, iš valstybės biudžeto ir Lietuvos banko lėšų nebus kompensuojamos.

Lietuvos banko vadovas pabrėžė, kad euro įvedimas – gera proga atnaujinti pasenusią prekybinę įrangą, kasos aparatus ir panašius dalykus. Reinoldijaus Šarkino nuomone, elgiantis racionaliai verslininkų išlaidos įvedant eurą greičiausiai nebus tokios didelės, kaip iš pradžių manyta. Juo labiau kad ilgainiui jie iš euro įvedimo gaus apčiuopiamos papildomos naudos.

Seminarą apie euro įvedimo aktualijas Švenčionyse organizavo Švenčionių verslo informacinis centras.

Šiemet tai antrasis renginys šalies verslo informaciniuose centruose, kuriuose Lietuvos banko atstovai informuoja apie euro įvedimą. Vasario 22 dieną Lazdijų informacijos centre euro įvedimo aktualijas komentavo Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ramunė Zabulienė.

Lietuvos banko specialistai ir ateityje dalyvaus susitikimuose su gyventojais įvairiose šalies vietose, kad visuomenė būtų visapusiškai supažindinta su euro įvedimo tvarka ir kad euras būtų įvestas sklandžiai.