Lietuvos bankas
2010-09-22
Šiandien uostamiestyje susitikime su Klaipėdos verslininkais Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Lietuva sėkmingai įvykdys

Šiandien uostamiestyje susitikime su Klaipėdos verslininkais Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Lietuva sėkmingai įvykdys Mastrichto kriterijus ir gaus teisę 2007 metų pradžioje, kaip numatyta, įvesti Europos Sąjungos bendrąją valiutą eurą.

Reinoldijus Šarkinas pažymėjo, kad iki šiol mūsų šalis sėkmingai vykdė visus reikalavimus, nustatytus eurą norinčioms įvesti šalims: litas yra stabilus euro atžvilgiu, valstybės skola gerokai mažesnė nei galima, biudžeto deficitas neviršija nustatytos ribos, ilgalaikių palūkanų norma mažesnė nei leistina. Vykdomas ir kainų stabilumo kriterijus, bet jis reikalauja didžiausio dėmesio.

Lietuvos banko vadovas apibūdino naudą, kurią gaus mūsų valstybė ir jos piliečiai įvedus eurą, pažymėdamas, jog tai padės Lietuvai plėsti prekybos ir finansinius ryšius su kitomis eurą zonos šalimis, skatins gyventojų pajamų didėjimą ir užimtumą.

Centrinio banko vadovas dalyvavo Klaipėdos pramonininkų asociacijos uostamiestyje surengtame seminare tema ,,Euro įvedimo Lietuvoje privalumai ir grėsmės”.

Lietuvos banko atstovai informaciją apie eurą nuolat teikia žiniasklaidai, įvairiuose seminaruose, susitikimuose su verslininkais, kitoms suinteresuotoms visuomenės grupėms, atsako į žmonėms rūpimus klausimus, dalyvauja diskusijose, sklaido mitus dėl euro.