Lietuvos bankas
2010-09-22

Šiomis dienomis Lietuvos bankas išleido leidinį “Lietuvos Respublikos 2004 metų mokėjimų balansas”. Šiame didelės apimties (260 puslapių) leidinyje skaitytojai

Šiomis dienomis Lietuvos bankas išleido leidinį “Lietuvos Respublikos 2004 metų mokėjimų balansas”. Šiame didelės apimties (260 puslapių) leidinyje skaitytojai ras ne tik įprastų statistinių duomenų, bet ir daug dar neskelbtos informacijos, apibūdinančios šalies ekonominius ryšius su užsieniu.

„Naujajame leidinyje pateikiama daug išsamios statistinės informacijos apie tiesiogines užsienio investicijas, Lietuvos užsienio prekybą, bendrosios skolos užsieniui kitimą. Be to, leidinio skaitytojai gali susipažinti su šalies mokėjimų balanso sudarymo bendraisiais principais ir informacijos šaltiniais”, – sako Lietuvos banko Statistikos departamento Mokėjimų balanso ir užsienio atsargų statistikos skyriaus viršininkas Raimundas Barzdžius.

Palyginti su panašiais ankstesnių metų atskirų ketvirčių mokėjimų balansų leidiniais, naujajame leidinyje pateikti ne tik ataskaitinių metų (2004 m.) statistiniai duomenys, bet ir 2000-2003 metų duomenys. Tai leidžia informacijos vartotojams analizuoti šalies ekonomikos išorės sektoriaus raidą.

Šis leidinys yra patogus naudoti, kadangi jame yra pateikiami ne tiktai ketvirčių, bet ir visų metų ataskaitiniai duomenys.

„Svarbiausias naujojo leidinio privalumas yra tas, kad jame yra daug naudingos statistinės informacijos, todėl nereikia jos ieškoti kituose leidiniuose”, – teigia R.Barzdžius.

Pasak jo, leidinys yra naudingas plačiam ekonomistų ratui, akademiniams sluoksniams ir visiems, besidomintiems šalies ekonominiais ryšiais su užsieniu.