Lietuvos bankas
2010-09-22

Gruodžio 8 dieną Vilniuje bus atidaryta ir iki šių metų pabaigos veiks paroda ,,Pinigai tapyboje“, kurią organizavo Lietuvos bankas su ,,ARTima Galerija“. Parodoje matysime keturiolikos Lietuvos dailininkų sąjungos narių dvidešimt keturis paveikslus

Gruodžio 8 dieną Vilniuje bus atidaryta ir iki šių metų pabaigos veiks paroda ,,Pinigai tapyboje“, kurią organizavo Lietuvos bankas su ,,ARTima Galerija“. Parodoje matysime keturiolikos Lietuvos dailininkų sąjungos narių dvidešimt keturis paveikslus, sukurtus naudojant įvairią techniką (gobelenai, tapyba, akvarelė, ansambliažai ir kt.).

,,Įprasta, kad pinigai yra atsiskaitymo ir mokėjimo priemonė. Tačiau, kaip bus galima įsitikinti naujojoje parodoje, dailininkams pinigai – ir įdomus kūrybos objektas, gal netikėta, bet originali meninių ieškojimų išraiškos priemonė. Džiugu, kad nemažas būrys mūsų menininkų atsiliepė į kvietimą pateikti savo darbų parodai ,,Pinigai tapyboje“, – sakė jos sumanytojas, Lietuvos banko muziejaus vedėjas Vidmantas Laurinavičius.

Lietuvos bankas parengė ir išleido parodos ,,Pinigai tapyboje“ katalogą (sudarytojas – Vidmantas Laurinavičius, apžvalginio straipsnio autorė – menotyrininkė Diana Raudonienė), kuris bus nemokamai dalinamas parodos atidarymo dalyviams.

Parodos „Pinigai tapyboje“ atidarymo dieną kompozitorius Antanas Jasenka pristatys specialiai sukurtą garsinę kompoziciją pinigų tema. Parodą taip pat papildys garso įrašo projektas, kuriame daugelis menininkų atsako į klausimą, kas jiems yra pinigai. Lankytojų lauks netikėtumas – „kalbantis“ kilimas, skaičiuojantis savo ir kitų santaupas.

Pinigų temą savitai įprasminti kūrėjams Lietuvos bankas suteikia galimybę ne pirmą kartą. 1999 m. gruodį buvo atidaryta paroda ,,Pinigai mažojoje grafikoje“, 2000 m. gruodį – paroda ,,Pinigai karikatūroje“, 2002 m. spalį – paroda ,,Pinigai fotografijoje“.

Į naujosios ,,ARTima Galerija“ (Totorių g. 3, Vilnius) parodos ,,Pinigai tapyboje“ atidarymą kviečiami paveikslų autoriai, kiti menininkai, Lietuvos banko atstovai, visi, ką domina pinigų ir tapybos kūrybinės sąsajos.

Parodos atidarymo pradžia – 15 val. Atidarymo ceremonijai numatyta 0,5 val.