Lietuvos bankas
2010-09-22

1. Ketvirtadienį Lietuvos banko (LB) valdyba nutarė paskelbti 500 litų proginę ir 1 lito apyvartinę proginę monetas, skirtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, mokėjimo ir atsiskaitymo priemone

1. Ketvirtadienį Lietuvos banko (LB) valdyba nutarė paskelbti 500 litų proginę ir 1 lito apyvartinę proginę monetas, skirtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, mokėjimo ir atsiskaitymo priemone ir išleisti jas į apyvartą šių metų rugsėjo 20 dieną.

500 litų aukso moneta yra 12-kampė, jos svoris 31,10 g. Tiražas – 1000 egz. Vario ir nikelio lydinio 1 lito apyvartinių monetų bus nukaldinta 1 milijonas vienetų.

Šių monetų dailininkas – skulptorius Giedrius Paulauskis.

2. LB valdyba sutiko su Šilutės kredito unijos įstatų nuostatų pakeitimais dėl kredito unijos buveinės naujos vietos bei visuotinio narių susirinkimo ir valdybos kompetencijos.

Naujuose unijos įstatuose numatyta, kad unijos valdyba atsako ir už Pinigų plovimo prevencijos įstatymo nuostatų įgyvendinimą, o visuotinis narių susirinkimas turi tvirtinti valdybos pasiūlytus paramos projektus. Naujas unijos buveinės adresas: Lietuvininkų g. 32/Kęstučio g. 1, LT-99179 Šilutė.

Licencija Šilutės kredito unijai išduota 1996 metų balandžio 4 dieną.

3. LB valdyba neprieštaravo, kad akcinės bendrovės „Parex banko“ Panevėžio filialo valdytoju būtų paskirtas Valdas Savickas.