Lietuvos bankas
2010-09-22

Dar nepasibaigus vasaros atostogų metui, Lietuvos bankas sulaukė naujų pageidavimų betarpiškai pristatyti euro įvedimo problematiką, atsakyti į gyventojams rūpimus klausimus.

Dar nepasibaigus vasaros atostogų metui, Lietuvos bankas sulaukė naujų pageidavimų betarpiškai pristatyti euro įvedimo problematiką, atsakyti į gyventojams rūpimus klausimus. Rugpjūčio 25 dieną Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis lankėsi Panevėžyje ir Europos Sąjungos tarnybos „Europe Direct“ informacijos centre susirinkusiems verslininkams bei finansininkams skaitė paskaitą ir dalyvavo diskusijoje tema „Euro įvedimas Lietuvoje“.

„Žmones domina ne tik būsimas perėjimas prie euro. Nors renginio tema aiškiai apibrėžta, tačiau daug išgirdau klausimų apie Lietuvos vidaus ekonomines problemas – mažas pensijas ir biudžetininkų algas, komplikuotą Panevėžio „Ekrano” finansinę padėtį. Kad vietinės bendruomenės žmonėms labiausiai rūpi šie tiesiogiai jų gerovę lemiantys dalykai, nestebina. Ir ankstesniuose susitikimuose diskusiją kartais baigdavome net elektros galios mokesčių pagrįstumu. Bet krenta į akis, kad šios problemos vienaip ar kitaip keliamos euro įvedimo kontekste. Pabrėžiau, kad nei Europos Sąjunga, nei euras nėra kalti dėl atskiros įmonės ar vidaus socialinės politikos bėdų”, – susitikimo įspūdžiais dalinosi R. Kuodis.

Tačiau, pasak jo, tikėtina, jog ir ateityje bus mėginama dėl verslo ir vidaus politikos nesėkmių kaltinti eurą.

„Tai gali gerokai komplikuoti informacinę kampaniją, juolab kad ir politikai dažnai klaidina visuomenę nepagrįstai susiedami, pavyzdžiui, naujų mokesčių įvedimą ar savivaldybių rinkimus su euro įvedimu”, – perspėjo R. Kuodis.