Lietuvos bankas
2010-09-22
Susitikimuose su Klaipėdos ir Skuodo gyventojais Lietuvos banko (LB) Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis papasakojo apie mūsų valstybės ruošimąsi ateityje pereiti prie Europos Sąjungos (ES) bendrosios valiutos euro

Birželio 30 dieną susitikimuose su Klaipėdos ir Skuodo gyventojais Lietuvos banko (LB) Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis papasakojo apie mūsų valstybės ruošimąsi ateityje pereiti prie Europos Sąjungos (ES) bendrosios valiutos euro, apžvelgė jos įvedimo naudą, minėdamas ir kai kuriuos trūkumus.

Dr. Raimondas Kuodis sklaidė plintančius mitus apie kainų augimą dėl artėjančio euro įvedimo, atsakydamas į konkrečius gyventojų klausimus apie energetikos ir kitas kainas.

Komentuodamas siūlymus rengti referendumą dėl euro įvedimo, Raimondas Kuodis teigė, jog tokio referendumo rezultatas būtų teisiškai niekinis, nes į klausimą dėl euro Lietuvoje jau atsakyta 2003 metų gegužės 10-11 dienomis referendume: absoliuti dauguma rinkimų teisę turinčių ir tada balsavusių piliečių pritarė mūsų šalies narystei ES, tuo pačiu ir Lietuvos įsipareigojimui ateityje įvesti eurą.

Įvertinę euro naudą ir būtinybę visapusiškai pasirengti valiutos keitimui, Lietuvos bankas ir Vyriausybė mano, kad 2007 metų sausio 1 diena yra tinkamiausia data įvesti eurą Lietuvoje.

Euro įvedimo planus Lietuvos banko atstovai šiemet jau pristatė susitikimuose su verslo ir kitomis visuomenės grupėmis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Kėdainiuose, Anykščiuose, Biržuose.

Rengdamasis euro įvedimui, Lietuvos bankas bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis vykdydamas visuomenės informavimo kampaniją, kad būtų užtikrintas euro įvedimo skaidrumas, kad būtų sudarytos palankios sąlygos visiems tinkamai ir laiku pasirengti perėjimui prie ES bendrosios valiutos.