Lietuvos bankas
2010-09-22

Uostamiestyje Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų nariams organizuotas susitikimas su svečiais iš Vilniaus - Lietuvos banko (LB), SEB Vilniaus banko ir Skandinavijos

Uostamiestyje Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų nariams organizuotas susitikimas su svečiais iš Vilniaus – Lietuvos banko (LB), SEB Vilniaus banko ir Skandinavijos banko „Nordea Bank Finland Plc” Lietuvos skyriaus atstovais, kurie pristatė euro įvedimo mūsų šalyje planus ir makroekonominę padėtį, numatomą perėjimo prie Europos Sąjungos bendros valiutos scenarijų, atsakė į verslininkams rūpimus klausimus.

LB valdybos narys Vaidievutis Geralavičius apžvelgė Lietuvos rengimąsi euro įvedimui, taip pat pristatė LB specialistų parengtą Euro įvedimo įstatymo projektą, kurį dabar svarsto suinteresuotos institucijos ir organizacijos. Šio teisės akto tikslas – nustatyti pasirengimo įvesti eurą, litų keitimo į eurus Lietuvoje įvedus eurą ir litų išėmimo iš apyvartos tvarką.

„Tiesioginė informacija iš bankininkų apie rengimąsi euro įvedimui mums labai naudinga. Tikiuosi, kad šio susitikimo dalyviai ją paskleis savo įmonėse”, – apibendrindamas pokalbį sakė UAB „Transfosa” generalinis direktorius, Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Benediktas Petrauskas.

Klaipėdoje vykusiame renginyje euro tema dalyvavo daugiau kaip pusšimtis uostamiesčio verslininkų.

Panašūs LB valdybos nario Vaidievučio Geralavičiaus, šalies komercinių bankų atstovų susitikimai su verslininkais artimiausiu metu numatyti kituose regioniniuose pramonės, prekybos ir amatų rūmuose: gegužės 11 dieną – Šiauliuose ir Panevėžyje, gegužės 18 dieną – Kaune.