Lietuvos bankas
2010-09-22

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija Vilniuje organizavo susitikimą su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoju Dariumi Petrausku, kuris informavo apie rengimąsi euro įvedimui mūsų šalyje.

Ketvirtadienį, balandžio 7-ąją, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija Vilniuje organizavo susitikimą su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoju Dariumi Petrausku, kuris informavo apie rengimąsi euro įvedimui mūsų šalyje.

Darius Petrauskas pristatė LB specialistų parengtą Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo projektą, kuris pateiktas derinti suinteresuotoms ministerijoms, kitoms valstybės institucijoms ir verslo organizacijoms. Lietuvos banko atstovas taip pat apžvelgė, kaip Lietuva vykdo į euro zoną norinčioms įstoti šalims nustatytus konvergencijos kriterijus, informavo apie Lietuvos banko organizacinį ir techninį pasirengimą pinigų keitimui.

Nurodęs perėjimo prie bendros ES valiutos privalumus mūsų šaliai, Darius Petrauskas teigė, jog rinkos tai jau įvertino, todėl Lietuva turi iš to naudos - pavyzdžiui, dėl to yra sumažėję privataus ir valdžios sektoriaus skolos aptarnavimo kaštai. Jeigu euro įvedimas būtų nukeltas vėliau nei 2007 metų pradžia, tai būtų neigiamas signalas rinkoms. Dėl to, pavyzdžiui, gali išaugti valiutos rizikos premija, kuri svarbi palūkanų normoms, gali sulėtėti investicijų ir šalies ekonomikos augimas.

„Mūsų asociacijos nariai labai domisi praktiniais euro įvedimo klausimais, iš kurių daugelis reglamentuota Euro įvedimo įstatymo projekte. Konkrečius siūlymus bei pastabas šį projektą rengusiam Lietuvos bankui pateiksime artimiausiu metu”, – susitikime sakė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas Artūras Bakšinskas.

Atsiliepimų iš visų Euro įvedimo įstatymo Lietuvoje projektą svarstančių institucijų ir organizacijų LB laukia iki šių metų balandžio 20 dienos.

Lietuvos bankas, įvertinęs euro įvedimo naudą ir būtinybę visapusiškai pasirengti valiutos keitimui, mano, kad tinkamiausia data įvesti eurą yra 2007 metų sausio 1 diena.

Gyvybės draudimo įmonių asociacijai priklauso aštuonios bendrovės, veikiančios šioje rinkoje Lietuvoje.