Lietuvos bankas
2010-09-22
Lietuvos bankas jau parengė Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektą, kurį artimiausiu metu perduos svarstyti suinteresuotoms institucijoms ir organizacijoms.

Lietuvos bankas jau parengė Euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektą, kurį artimiausiu metu perduos svarstyti suinteresuotoms institucijoms ir organizacijoms. Šią naujieną ketvirtadienį susitikime su Šiaulių visuomene pranešė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas, pristatydamas euro įvedimo mūsų šalyje planus.

Reinoldijus Šarkinas pažymėjo, kad planai įvesti eurą visų pirma paremti nauda šalies ekonomikai ir piliečių gerovei. Pasak jo, delsimas įvesti bendrą valiutą būtų neracionalus žingsnis, nes palyginti su dalyvavimu euro zonoje, kuriai šiuo metu priklauso 12 Europos Sąjungos valstybių, didintų Lietuvos ūkio sąnaudas ir lėtintų ekonomikos augimą.

Lietuvos banko nuomone, Euro įvedimo įstatyme, be kitų dalykų, turėtų būti išdėstyti gyventojų ir įmonių sąskaitų bankuose, vertybinių popierių, kainų perskaičiavimo eurais principai, litų į eurus pakeitimo tvarka ir pan.

Į Šiaulių bendruomenės namuose organizuotą renginį tema „Ar pagrįsta euro įvedimo baimė?”, kuriame pasisakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas, susirinko daugiau kaip pusantro šimtų žmonių. Jie pateikė daug klausimų apie būsimą euro įvedimą.

Renginio dalyviams buvo įteikta Lietuvos banko leidinių apie eurų saugos požymius.

Stodama į Europos Sąjungą, Lietuva įsipareigojo ateityje įsivesti eurą, kuris leis mūsų šaliai pasinaudoti bendros Europos Sąjungos valiutos privalumais. Lietuvos bankas mano, kad 2007 metų sausio 1 d. yra tinkamiausia data įvesti eurą Lietuvoje.