Lietuvos bankas
2010-09-22

Lietuvos pasirengimą bei Lietuvos banko planus dėl euro įvedimo Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Petrauskas

Lietuvos pasirengimą bei Lietuvos banko planus dėl euro įvedimo Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Petrauskas kovo 21 dieną pristatė Vilniuje užsienio investuotojams.

Apžvelgęs, kaip Lietuva vykdo Mastrichto sutartyje nustatytus ekonominius konvergencijos kriterijus ir kokios jų laikymosi perspektyvos, LB pirmininko pavaduotojas nurodė, kad vienas sunkiau vykdomų kriterijų yra kainų stabilumo reikalavimas. Pasak jo, nors naftos kainų raida kelia susirūpinimą, bet yra pakankamai pagrindo manyti, kad Lietuva pasieks savo tikslą – įvesti eurą 2007 metų sausio 1 dieną.

Darius Petrauskas pateikė LB prognozę: vidutinė 12 mėnesių metinė infliacija Lietuvoje 2006 metų viduryje turėtų būti apie 2,6 proc. ir atitiktų reikalavimus, kad mūsų šalis galėtų įvesti eurą.

„Palankūs ketinimai įvykdyti kainų stabilumo kriterijų pagal pagrindinį planą yra realūs su sąlyga, jei šalies institucijos bus pasirengusios imtis tokių ekonominės politikos priemonių kaip griežta administruojamų kainų kontrolė ir apgalvota fiskalinė politika”, – pažymėjo Darius Petrauskas.

Specializuotą renginį stambiausiems instituciniams investuotojams į SEB grupę kovo 21-22 dienomis Lietuvos sostinėje organizavo Skandinavijos finansų institucija SEB (Skandinaviska Enskilda Banken) kartu su AB Vilniaus bankas. Tarp konferencijos dalyvių – vienų didžiausių pasaulio finansų grupių „Citigroup”, „Deutsche Bank” ir UBS, finansinių institucijų „Merrill Lynch”, „Swedbank”, reitingų agentūros „Standard & Poor's”, kitų užsienio bankų bei kompanijų atstovai.

Renginio tikslas – pristatyti Baltijos bei kitų Rytų Europos šalių rinkas, jų istorinę plėtrą, ateities perspektyvas, SEB grupės veiklą šiose rinkose.