Lietuvos bankas
2024-01-09
11

Sausio 17 d. Lietuvos bankas išleidžia naują numizmatinį 2024 m. apyvartinių eurų monetų rinkinį. Jo išankstinis pardavimas pradedamas nuo rytojaus, sausio 10 d., 8 val., šalies centrinio banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Naujasis numizmatinis rinkinys skiriamas šiais metais minimam Dainų šventės 100-mečiui.

„Jei rinktume Lietuvos kultūros reiškinius, apie kuriuos bent ausies krašteliu yra girdėję visi šalies gyventojai, pirmoje vietoje neabejotinai atsidurtų dainų šventės. Dainų švenčių organizavimo tradicija leido Lietuvai kartu su Estija ir Latvija patekti į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą“, – rinkinio anotacijoje rašo jos autorius Darius Krasauskas.

Numizmatinį rinkinį sudaro po vieną 2024 m. laidos 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 euro centų, 1 ir 2 eurų apyvartinę monetą su Lietuvos nacionaline puse. Monetų paviršiaus kokybė – BU. Monetas nukaldino UAB „Lietuvos monetų kalykla“.

Numizmatinio rinkinio tiražas – 7 000 vnt., pardavimo kaina – 21,00 Eur (su PVM).

Primename, kad vienas pirkėjas, pirkdamas monetų rinkinį išankstinio pardavimo metu ir pirmąją jo išleidimo dieną, gali įsigyti ne daugiau kaip du rinkinius.

Nuo 2024 m. sausio 17 d. monetų rinkinių bus galima įsigyti ne tik Lietuvos banko el. parduotuvėje, bet ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.