Lietuvos bankas
2021-01-06
11

Sausio 14 d. centrinis bankas išleidžia naują, 2021 metų apyvartinių eurų monetų numizmatinį rinkinį. Šį rinkinį nuo rytojaus, sausio 7 d., bus galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Naujasis rinkinys skiriamas „Fluxus“ judėjimui. „Fluxus“ – tai 7-ajame XX a. dešimtmetyje susikūręs tarptautinis menininkų judėjimas, eksperimentavęs ir ieškojęs galimybių sujungti įvairias menines technikas ir disciplinas. Judėjimo įkūrėjas – menininkas Jurgis Mačiūnas (George Maciunas), išeivis iš Lietuvos.

„Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje kadaise įtakinga, o šiandien patyrusių meno mylėtojų vertinama, bet vis dėlto nišinė meno radikalų veikla tapo visuotinai žinomu reiškiniu“, – rinkinio anotacijoje rašo menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Numizmatinį rinkinį sudaro po vieną 2021 metų laidos 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 euro centų, 1 euro ir 2 eurų su Lietuvos nacionaline puse apyvartinę monetą. Rinkinio tiražas – 6 000 vnt., kaina – 20 eurų. Monetų paviršiaus kokybė – BU.

Primename, kad, pirkdamas monetų rinkinį iš anksto ir jo išleidimo dieną, vienas pirkėjas gali įsigyti ne daugiau kaip 2 rinkinius. Karantino metu numizmatinės vertybės parduodamos tik el. parduotuvėje monetos.lb.lt


Lietuvos bankas, parduodamas numizmatines vertybes, gali riboti pirkėjų srautus, atsižvelgdamas į el. parduotuvės techninius pajėgumus ir apkrovas.