Lietuvos bankas
2023-09-14
11

Siekdamas suteikti vartotojams išsamesnę ir tikslesnę informaciją, Lietuvos bankas skelbs papildomus duomenis apie mūsų šalyje veikiantį bankomatų tinklą. 

Iki šiol buvo skelbiama, kiek yra bankomatų, kuriuos aptarnauja Lietuvos mokėjimo paslaugų teikėjai. Rinkoje bankomatus aptarnauja ir vienas užsienio mokėjimo paslaugų teikėjas bei vienas nepriklausomas bankomatų tinklų valdytojas. Jų duomenys iki šiol į skelbiamą mokėjimų statistiką nebuvo įtraukiami.

Lietuvos banko iniciatyva nuo šiol minėti duomenys bus įtraukti į mokėjimų statistiką ir skelbiami nuolat. Šiandien kartu su 2023 m. antrojo ketvirčio mokėjimų statistikos duomenimis skelbiami keli nauji rodikliai, įskaitant ir istorinius jų duomenis apie visų Lietuvoje įrengtų bankomatų skaičių ketvirčio pabaigoje.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 1 137 bankomatai, iš jų 369-iuose įdiegta grynųjų pinigų priėmimo funkcija. Daugiau išsamių duomenų apie bankomatus skelbiama Lietuvos banko interneto svetainės Mokėjimų statistikos skiltyje, lentelėje Bankomatai Lietuvoje.