Lietuvos bankas
2022-01-25
11

Lietuvos banko valdyba išdavė BEM Europe elektroninių pinigų licenciją, papildė UAB „ConnectPay“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją ir netenkino vieno prašymo dėl licencijos. 

BEM Europe išduota elektroninių pinigų licencija
Lietuvos banko valdyba nusprendė išduoti elektroninių pinigų įstaigos licenciją BEM Europe UAB. Gavusi licenciją, įmonė ketina teikti grynųjų pinigų įmokėjimo į sąskaitą ir išgryninimo paslaugas, mokėjimo operacijas, įskaitant tiesioginį debetą, mokėjimo operacijas naudojantis mokėjimo kortele, kredito pervedimus, leis elektroninius pinigus, keis valiutą.

BEM Europe UAB planuoja siūlyti šiuos produktus: QR mokėjimus, SEPA pervedimus, iš anksto apmokėtas (angl. prepaid) MasterCard korteles, taip pat bus suteikta galimybė pirkti ir parduoti auksą iš Lietuvoje įsteigtos fizinės aukso prekybos įmonės, tačiau ši paslauga bus teikiama tik kaip lojalumo programos dalis.

BEM Europe, UAB neaptarnaus klientų, kurių veikla yra susijusi su virtualiomis valiutomis. Be to, prieš pradėdama teikti finansines paslaugas, įmonė turi įvykdyti titinkamas sąlygas dėl darbuotojų, veiklos mūsų šalyje ir Lietuvos bankui pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad sąlygos įvykdytos. Taip pat įmonė negali keisti paraiškoje dėl licencijos išdavimo nurodytų veiklos sąlygų ir veiklos modelio be išankstinio pranešimo ir suderinimo su Lietuvos banku.

Papildyta UAB „ConnectPay“ elektroninių pinigų įstaigos licencija
Lietuvos banko valdyba tenkino UAB „ConnectPay“ prašymą papildyti įmonei išduotą elektroninių pinigų įstaigos licenciją. 

Licencija papildyta Mokėjimų įstatyme nurodytomis mokėjimo paslaugomis (grynųjų pinigų įnešimas ir išėmimas iš sąskaitos).

Įstaiga ketina klientams siūlyti mokėjimo korteles, kurios būtų susietos su jų sąskaitomis, jiems sudarydama sąlygas grynuosius pinigus įmokėti į jų mokėjimo sąskaitą, taip ją papildant. Be to, numatoma teikti paslaugas, kuriomis pasinaudoję klientai galėtų išsiimti grynųjų pinigų iš savo mokėjimo sąskaitos.

Netenkino prašymo dėl licencijos
Lietuvos banko valdyba įvertino Baltic Financial Company UAB prašymą dėl specializuoto banko licencijos ir atsižvelgusi į visas aplinkybės nutarė jo netenkinti.