Lietuvos bankas
2019-04-29
  • 21622_250008015b596b010322fb0b206f82c3.jpg
     
11

Išduotos dvi naujos licencijos, viena – papildyta

Lietuvos banko valdyba išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją steigiamai UAB „SONECT Europe“, kuri planuoja vykdyti veiklą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Bendrovės tikslas – leisti klientams įnešti pinigus į savo mokėjimo sąskaitą ar elektroninę piniginę ir išsiimti juos naudojantis mobiliąja programėle bei virtualiuoju bankomatu. UAB „SONECT Europe“ ketina prisijungti prie Lietuvos banko valdomos CENTROlink sistemos ir ja naudotis atlikdama SEPA mokėjimus. Įstaigos tiesioginis akcininkas yra Šveicarijos įmonė Sonect AG, įsteigta 2016 m. Licenciją gavusi bendrovė turi tris netiesioginius akcininkus – fizinius asmenis, turinčius daugiau nei 10 proc. Sonect AG akcijų.

Lietuvos banko valdyba nutarė išduoti UAB „Changer4u“ mokėjimo įstaigos licenciją, leidžiančią vykdyti pinigų perlaidas ir teikti glaudžiai susijusią papildomą paslaugą – valiutos keitimą. UAB „Changer4u“ ketina suteikti klientams galimybę iš vienoje elektroninių pinigų įstaigoje ar banke jo turimos sąskaitos pervesti el. pinigus į kitoje elektroninių pinigų įstaigoje arba banke to paties kliento turimą sąskaitą. Be to, klientai, tokiu būdu siunčiantys pinigus, galės lengvai konvertuoti valiutas. Bendrovė turi du akcininkus, kurie yra Lietuvos piliečiai.

Lietuvos banko valdyba nutarė pakeisti UAB „IBS Lithuania“ turimą elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiant teisę vykdyti daugiau Mokėjimų įstatyme nustatytų paslaugų. Paslaugų spektrą plečianti bendrovė ketina diegti kinišką elektroninių piniginių (tokių kaip WeChat Pay, Alipay ir pan.) modelį Lietuvoje. Papildžius licenciją, „IBS Lithuania“ suteiks galimybę internetiniams prekybininkams priimti mokėjimus iš kiniškų elektroninių piniginių, išduos debeto mokėjimo korteles savo klientams, sudarys ES rezidentams galimybę siųsti lėšas į Kiniją ir gauti jas išjos, taip pat papildyti savo sąskaitą bendrovėje grynaisiais pinigais.