Lietuvos bankas
2018-01-16
11

Lietuvos banko valdyba nusprendė išduoti elektroninių pinigų įstaigos licenciją UAB „ConnectPay“ ir Transactive Systems, UAB. Taip pat patvirtintos naujų kolekcinių ir proginių monetų rinkinių išleidimo datos.

Suteiktos el. pinigų įstaigos licencijos
 
Lietuvos banko valdyba nusprendė išduoti elektroninių pinigų įstaigos licenciją UAB „ConnectPay“ ir Transactive Systems, UAB. Šios licencijos įmonėms suteikia teisę leisti elektroninius pinigus, atlikti mokėjimo operacijas, įskaitant ir tuos atvejus, kai mokėjimo paslaugų vartotojui lėšos suteiktos pagal kredito liniją, taip pat išduoti mokėjimo priemones. Kartu papildyta GlobalNetint, UAB, jau turima elektroninių pinigų įstaigos licencija: nuo šiol bendrovė galės atlikti mokėjimo operacijas, įskaitant lėšų, esančių mokėjimo sąskaitoje, atidarytoje mokėjimo paslaugų vartotojo mokėjimo paslaugų teikėjo arba kito mokėjimo paslaugų teikėjo įstaigoje, pervedimą.
 
Išleidžiamos naujos kolekcinės monetos
 
Lietuvos banko valdyba patvirtino 2 eurų proginės monetos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, išleidimo datą: moneta taps atsiskaitymo priemone ir į apyvartą bus išleista 2018 m. sausio 31 d. Ši 2 eurų proginė moneta yra unikali tuo, kad išleidžiama kartu su Estijos ir Latvijos centriniais bankais ir visų trijų valstybių monetų nacionalinės pusės (averso) dizainas yra bendras. 2 eurų proginės monetos tiražas – 1 mln. vnt., iš jų 10 tūkst. vnt. – aukštesnės (BU) kokybės: 5 000 vnt. monetų numizmatinėje pakuotėje ir 5 000 vnt. apyvartinių eurų monetų numizmatiniame rinkinyje, kartu su 1 euro cento, 2, 5, 10, 20 ir 50 euro centų, 1 euro ir 2 eurų su Lietuvos nacionaline puse 2018 metų laidos apyvartinėmis monetomis.      
 
Pritarta ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtų kolekcinių eurų monetų išleidimui. 2018 m. vasario 13 d. bus išleista 50 eurų aukso moneta, skirta signatarams, 20 eurų sidabro moneta, skirta teisinei sistemai, 10 eurų sidabro moneta, skirta ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms ir 5 eurų sidabro moneta, skirta diplomatijai. Visų monetų tiražai – po 4 tūkst. vnt., kokybė – aukščiausia (proof).
 
Lietuvos banko valdyba taip pat patvirtino 20 eurų nominalo kolekcinės sidabro monetos, skirtos Vilhelmo Storostos-Vydūno 150-osioms gimimo metinėms, etaloną. Ši moneta bus paskelbta mokėjimo priemone ir išleista į apyvartą 2018 m. kovo 22 d. Jos kokybė – proof, tiražas – 2 500 vnt.