Lietuvos bankas
2019-06-18
11

Lietuvos banko valdyba leido UAB „Workpower“ veikti Lietuvos banko bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje ir išbandyti tarpusavio draudimo platformą. Tai pirmoji bendrovė, kuriai leista pasinaudoti inovacijų bandymų vadinamąja smėlio dėže.

„Tikimės, kad tarpusavio draudimo paslaugos galėtų būti naujas, inovatyvus būdas vartotojams apsaugoti savo interesus, susijusius su jiems priklausančiu ar valdomu turtu. Šios inovacijos bandymas realioje aplinkoje mums padės įvertinti su šiuo veiklos modeliu susijusias vartotojams kylančias rizikas ir priimti sprendimą dėl galiojančio reguliavimo taikymo ar teisinio reguliavimo poreikio“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Tarpusavio draudimo platformos (angl. peer to peer, P2P insurance) veikimas grindžiamas dalijimosi ekonomikos principais. Platformos nariams siūloma burtis į bendruomenę siekiant apsisaugoti nuo konkrečių nuostolių, patiems priimti sprendimus dėl nuostolių kompensavimo panaudojant iš narių įnašų sudarytą fondą, o nuostoliams kompensuoti nepanaudotas lėšas susigrąžinti.

Tarpusavio draudimo platforma ketina pradėti veiklą ne vėliau kaip šių metų spalio pabaigoje ir veiks 6 mėnesius, o Lietuvos bankui leidus galės pratęsti veiklą iki 12 mėnesių. Bandymo laikotarpiu bus siūloma vienos rūšies išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių apsauga nuo nuostolių, vėliau tokio turto sąrašą ketinama ilginti. Lietuvos bankas prižiūrės ir konsultuos tarpusavio draudimo platformos savininkę UAB „Workpower“ visą inovacijos bandymo laikotarpį.

Pagal šiuo metu turimą informaciją UAB „Workpower“ nelaikoma draudimo įmone, draudimo tarpininke ar papildomos draudimo veiklos tarpininke, o tarpusavio draudimo platformoje sudaromos sutartys nelaikomos draudimo sutartimis, todėl bendrovės ir platformos veiklai nėra taikomi Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo reikalavimai.

Lietuvos banko bandomoji finansinių inovacijų aplinka rinkos dalyviams pasiūlyta praėjusiais metais. Jos tikslas – palengvinti visuomenei naudingų finansinių inovacijų diegimą Lietuvos finansų rinkoje, kai reguliavimas nepakankamas arba neaiškus, leisti Lietuvos bankui identifikuoti kylančias rizikas ir reguliavimo trūkumus bei imtis priemonių šiems trūkumams pašalinti.

Daugiau informacijos apie galimybes dalyvauti Lietuvos banko bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje skelbiama Lietuvos banko interneto svetainėje.