Lietuvos bankas
2020-09-23
11

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba leido įsigyti UAB „Finansų bitė“, o Druskininkų kredito unijai sumažinti pajinį kapitalą, priėmė sprendimus dėl dviejų investicinių fondų taisyklių ir davė nurodymus blokuoti penkias interneto svetaines, kuriose buvo nelegaliai siūlomos ir teikiamos investicines paslaugos.

Leista įsigyti UAB „Finansų bitė“
Lietuvos bankas gavo UAB HolBee prašymą dėl vartojimo kredito davėjo ir sutelktinio finansavimo platformos operatoriaus UAB „Finansų bitė“ įsigijimo. Išnagrinėjusi ir įvertinusi pateiktą informaciją, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba leido UAB HolBee įsigyti UAB „Finansų bitė“.

Pritarta „INVL Alternative Assets Umbrella Fund“ taisyklėms
Atsižvelgusi į UAB „INVL Asset Management“ prašymą, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė valdomo informuotiesiems investuotojams skirto sudėtinio investicinio fondo „INVL Alternative Assets Umbrella Fund“ taisyklėms, ir tai leido pradėti veiklą „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“subfondui.

Druskininkų kredito unijai leista sumažinti pajinį kapitalą 
Į Lietuvos banką kreipėsi Druskininkų kredito unija, prašydama leisti sumažinti pajinį kapitalą, kad ji galėtų atsiskaityti su pajininkais, kurių narystė kredito unijoje baigėsi 2019 m. Lietuvos bankas, įvertinęs, kad pajinio kapitalo sumažinimas yra nereikšmingas ir neturės įtakos kredito unijos veiklos reikalavimų vykdymui, leido Druskininkų kredito unijai sumažinti pajinį kapitalą.

Leista pakeisti „Prudentis Global Value Fund“ taisykles
Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atsižvelgusi į UAB „Prudentis“ prašymą, leido pakeisti šios bendrovės valdomo į perleidžiamuosius vertybinius popierius investuojančio atvirojo tipo specialiojo investicinio fondo „Prudentis Global Value Fund“ taisykles.

Lietuvos bankas davė nurodymą blokuoti penkias interneto svetaines  
Gavęs teismo leidimą, Lietuvos bankas nurodė tinklo paslaugų teikėjams kuo skubiau panaikinti galimybę pasiekti interneto svetaines apcofx.com, online.apzvalgos.com, enigmaklubas.com, yardoption.com ir tradingteck.com, jos naudojamos nelegaliai siūlant ir teikiant investicines paslaugas. Šiuo metu blokuojamųjų sąraše jau yra 63 interneto svetainės, kuriose nelegaliai siūlytos finansinės paslaugos.