Lietuvos bankas
2016-10-27
  • Priežiūros tarnybos sprendimai.jpg
     
11

Obligacijų savininkų interesus ginti padės Lietuvos banko parengtos gairės; AB „Agrowill Group“ įspėta dėl laiku nepaskelbtos metinės informacijos;

Obligacijų savininkų interesus ginti padės Lietuvos banko parengtos gairės

Siekdama tinkamos obligacijų savininkų interesų apsaugos, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba patvirtino Sutarties dėl obligacijų savininkų interesų gynimo sudarymo gaires (497.7 KB ), skirtas bendrovėms, obligacijų savininkų patikėtiniams ir obligacijų savininkams.

Šis dokumentas padės įgyvendinti nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigaliosiančio Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo nuostatas dėl pareigos tam tikrais atvejais akcinei bendrovei ir uždarajai akcinei bendrovei skirti obligacijų savininkų patikėtinį. Gairėse pateikiamos rekomendacijos dėl obligacijų savininkų patikėtinio parinkimo ir sutarties sudarymo tvarkos.

Obligacijų savininkų patikėtinis turės atstovauti obligacijų savininkams, veikti jų naudai ir ginti jų interesus palaikydamas ryšius su bendrove ir trečiaisiais asmenimis.

Obligacijų savininkų patikėtinis (fizinis asmuo arba obligacijų savininkų patikėtiniui – juridiniam asmeniui atstovaujantis fizinis asmuo) turės atitikti teisės aktuose nustatytus kvalifikacinius reikalavimus: būti nepriekaištingos reputacijos, turėti atitinkamą išsilavinimą ir patirtį.

 AB „Agrowill Group“ įspėta dėl laiku nepaskelbtos metinės informacijos

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba atliko tyrimą aiškindamasi, kodėl AB „Agrowill Group“ laiku nepaskelbė 2015 m. metinės informacijos. Įvertinusi tyrimo rezultatus, Priežiūros tarnyba bendrovę įspėjo dėl Vertybinių popierių įstatymo 22 straipsnio pažeidimo. Priežiūros tarnyba padarė išvadą, kad bendrovė neužtikrino, kad metinės informacijos auditas būtų atliktas laiku ir kad ši informacija būtų paskelbta nepažeidžiant teisės aktų nustatytų reikalavimų.