Lietuvos bankas
2023-02-03
11

Leido eiti Medicinos banko valdybos narės pareigas
Atsižvelgęs į uždarosios akcinės bendrovės Medicinos banko prašymą ir išnagrinėjęs pateiktą informaciją, Lietuvos bankas leido Snieguolei Kudrevičienei eiti šio banko valdybos narės pareigas.

Pritarta kandidatui į „Gjensidige“ generalinio direktoriaus pareigas
Lietuvos bankas, išnagrinėjęs akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ pateiktą informaciją, pritarė Akshay Chandrakant Sankpal kandidatūrai į šios bendrovės generalinio direktoriaus pareigas.

Papildytas viešasis sąrašas
Lietuvos bankas, atsižvelgęs į UAB Viena moneta prašymą, įrašė šią bendrovę į Valiutos keityklos operatorių sąrašą. 

Priskirtos prie riboto naudojimo mokėjimo priemonių
Lietuvos bankas gavo UAB „Eurofondas“ pranešimą, kad jos išleistomis mokėjimo priemonėmis vykdytų mokėjimo operacijų bendra vertė Lietuvoje viršijo 1 mln. Eur. 

Bendrovė teikia paslaugą „Eurofondo elektroninė piniginė“, kuri yra integruota į septynias mokėjimo priemones: „Eurofondo pakabukas“, „Eurofondo apyrankė“, „Eurofondo kortelė“, „Eurofondo moksleivio pažymėjimas“, „Eurofondo ikimokyklinuko pažymėjimas“, „Eurofondo mokyklos darbuotojo pažymėjimas“ ir „Eurofondo elektroninės piniginės programėlė“. 

Mokėjimų įstatyme yra numatyti atvejai, kai jis netaikomas, t. y. teikiant mokėjimo ar mokėjimo paslaugų požymių turinčias paslaugas nereikia turėti Lietuvos banko išduotos licencijos. Viena tokių išimčių yra vadinamoji riboto tinklo išimtis. UAB „Eurofondas“ atveju – atsiskaitymai UAB „Eurofondas“ išleistomis mokėjimo priemonėmis galimi tik ribotame paslaugų teikėjų tinkle.  

Lietuvos bankas patvirtino, kad visos minėtos mokėjimo priemonės atitinka Mokėjimų įstatymo išimties taikymo kriterijus, ir įtraukė jas bei UAB „Eurofondas“ į Lietuvos banko tvarkomą Viešąjį sąrašą