Lietuvos bankas
2020-11-06
11

Kadangi Lietuvoje lapkričio 7 d. įvedamas visuotinis karantinas, Lietuvos bankas informuoja, kaip artimiausias tris savaites dirbs bankas ir jo padaliniai.

Lietuvos bankas, kaip ir iki šiol, funkcijas vykdys kaip įprastai, tačiau banko patalpose bus leidžiama būti tik kritines funkcijas atliekantiems tarnautojams, taip pat tiems, kurie turi atlikti konkretų darbą fiziškai ar atskiru padalinio vadovo sprendimu.

Karantino metu banko patalpose bus siekiama maksimaliai užtikrinti visų saugumo priemonių laikymąsi ir siekti, kad darbuotojai nekontaktuotų tarpusavyje.

Kasų darbas
Paskelbus karantiną, keičiasi kai kurių paslaugų teikimo Lietuvos banko kasose tvarka. 

Operacijos bus ir toliau atliekamos tomis pačiomis sąlygomis, išskyrus eurų monetų keitimą į banknotus. 

Su klientais, norinčiais monetas pasikeisti į eurus, nebus atsiskaitoma iš karto: pinigai į kliento nurodytą sąskaitą bus pervedami kuo greičiau ir ne vėliau kaip per 15 darbo dienų. Keičiamų monetų kiekis nebus ribojamas. Klientas per darbo dieną galės atlikti vieną tokią operaciją. 

Monetas norintys pasikeisti asmenys turės pateikti rašytinį prašymą (37.8 KB ), jį galima užpildyti atvykus į kasą arba iš anksto. 

Be to, el. parduotuvės monetos.lb.lt klientai karantino laikotarpiu galės pasirinkti monetų pristatymą tik per pašto kurjerį, t. y. laikinai nebus galimybės atsiimti monetas Lietuvos banko kasose. Šie pakeitimai nustatomi, siekiant atitinkamai sutrumpinti fizinio aptarnavimo trukmę ir, kai įmanoma, klientus aptarnauti jiems neatvykstant į Lietuvos banko kasas. 

Pažymėtina, kad, kaip ir iki šiol, Lietuvos banko kasose laikomasi visų saugumo reikalavimų – užtikrinama 10 kv. m vienam žmogui, sužymėtos laukimo linijos, LB darbuotojai prižiūri lankytojų srautus, atliekama dezinfekcija. Atsiprašome už galimus nepatogumus.

Pinigų muziejaus veikla
Pinigų muziejus nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu lankytojų laikinai nepriims.

Muziejaus darbuotojai tęs darbus su eksponatais, nuotolinėmis edukacijomis ir kitomis veiklomis, kurioms nereikalingas tiesioginis žmonių kontaktas.