Lietuvos bankas
2019-11-04
  • Fotolia_132207153_Subscription_Monthly_M (1).jpg
     
11

Lietuvos bankas patvirtino, kad Estijoje įsteigtas bankas AS Inbank gali kurti filialą mūsų šalyje ir teikti finansines paslaugas. 

AS Inbank įkurti filialą Lietuvoje ketina dar šiemet. Planuojama, kad jis priims indėlius ir teiks skolinimo paslaugas. Banko filialas numato prisijungti akcinę bendrovę „Mokilizingas“ (ją įsigyti Lietuvos bankas leido 2018 m. gegužės viduryje) ir nuosekliai perimti visas jos teises ir pareigas (įskaitant paskolų portfelį, darbuotojus ir kt.). 

Šiuo metu šalyje banko arba specializuoto banko licencijas turi septyni bankai, o kaip užsienio bankų filialai veikia devyni bankai. Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku nagrinėja dar keturias paraiškas dėl banko licencijos gavimo, iš jų tris – dėl specializuoto banko licencijos, vieną – dėl banko licencijos.

Pranešimas Talino (Estija) vertybinių popierių biržoje

Papildoma informacija
Banko filialo steigimo atveju taikomos kitokios procedūros, nei steigiant banką. Kai kitos Europos Sąjungos valstybės bankas nori steigti filialą Lietuvoje, jis kreipiasi su prašymu į savo šalies finansų rinkos priežiūros instituciją. Pastaroji, įvertinusi prašymą, persiunčia dokumentus ir pranešimą Lietuvos bankui, kuris per du mėnesius turi pateikti atsakymą. Jeigu išvada teigiama, Lietuvos bankas patvirtina, kad banko filialas gali pradėti veiklą Lietuvoje. Banko filialo veiklą prižiūri tos šalies, kurioje jis įsteigtas, finansų rinkos priežiūros institucija, o indėliai draudžiami tos valstybės indėlių ir investicijų draudimo fonde. Su vartotojų apsauga susijusius klausimus nagrinėja Lietuvos bankas.